23.09.2021 20:04

Pre vôňu pečených gaštanov

Varenie - Rady z kuchyne

 

Kto by len takému neodolateľnému pokušeniu odolal. A tak vytiahneme mincu z peňaženky a prekvapení po každý raz znovu konštatujeme, ako málo gaštanov v papierovom vrecúšku, ktorý nám predavač podáva, uviazlo. Našťastie si môžeme chutné gaštany upiecť aj doma. A za plný plech. Ako na to?

 

V prvom rade si treba kúpiť kvalitnú sortu, dostatočne veľké plody, aby sme sa nevystresovali šúpaním drobných plodov. Každý surový gaštan narežeme na vypuklej strane ostrým nožíkom, aby vznikol kríž. Rez musí zasahovať až k hmote samotného plodu, inak by sa teplom neotvoril. Gaštany namočíme asi na 2 hodiny do studenej vody, potom vodu zlejeme a plody poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Vložíme ich do rúry prehriatej na 200°C a pečieme približne 20 minút, kým šupka nezačne praskať. Musíme dávať pozor, aby nesčerneli, musia mať však dostatočne hnedú farbu.

Keď začne v byte rozvoniavať typická vôňa pečených gaštanov, máme vyhraté a môžeme začať s konzumáciou. Kto má radšej mäkšiu dužinu, môže si gaštany uvariť. Trvá to 20 až 30 minút, to závisí od veľkosti gaštanov.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO:  www.freepik.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada