23.02.2018 16:20

Pre vôňu našej pračky

Domácnosť – Upratovanie a údržba

 

Darmo používame kvalitné pracie prostriedky s výraznou arómou, našu snahu o voňavú bielizeň môže napokon znehodnotiť puch, ktorý sa šíri z pračky. Dôvodom je nesprávna manipulácia s týmto domácim pomocníkom, bez ktorého si už nevieme starostlivosť o domácnosť ani predstaviť.

Najčastejším dôvodom býva nedostatočné vetranie. Dvierka pračky a občas i otvor na prášok a aviváž treba preto nechať pootvorené. Príčinou však môže byť aj menší kúsok textílie, ktorý uviazol v priestore za bubnom a tam časom zatuchol. V takom prípade nám musí pomôcť opravár. A niekedy tento problém vyprovokuje aj pranie lacných farebných textílií, pri výrobe ktorých boli použité nekvalitné farbivá. Ako sa nepríjemného zápachu zbaviť? Pomôže...

  • ... úzkostlivé vyčistenie pračky vrátane otvoru na prací prípravok a aviváž a tiež hadice, ktorú môžeme prepláchnuť gélom na čistenie odtokov.
  • ... ocot, ktorého celý liter vylejeme do práčky a nastavíme program prania pri 90°C. Vyriešime tým aj ďalší problém – likvidáciu vodného kameňa. Tento proces môžeme zopakovať preventívne niekoľkokrát do roka.
  • ... kyselina citrónová , ktorú nasypeme do priestoru, kde sa dáva prášok. Potom postupujeme ako v predošlom prípade a necháme naprázdno bez bielizne prebehnúť cyklus pri teplote 90°C.
  • ... kryštalická sóda, ktorá účinne likviduje zápach, ale môže sa používať aj ako prevencia. Stačí jej občas trochu nasypať na bielizeň umiestnenú v bubne.
  • ... tablety do umývačky riadu, ktoré sa postarajú aj o lepší dych pomocníka v kúpeľni.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada