10.02.2014 19:35

Pre bezpečnejší internet

Aktuality

 

„Vytvorme spolu lepší internet“ je motto tohtoročného medzinárodného Dňa bezpečnejšieho internetu, ktorý je vyhlásený na 11. februára 2014. K iniciatíve medzinárodnej siete INSAFE, sa pripája aj Nadácia pre deti v rámci projektu Online generácie. Aktivity realizované v rámci dňa chcú podnietiť bezpečnejšie a zodpovednejšie používanie online a mobilných technológií.

 

Spolu s Nadáciou pre deti Slovenska sa k podpore tohto dňa pripojí aj 40 základných a stredných škôl na Slovensku, čo prestavuje celkom 80 pedagógov a 3 200 žiakov. Počas utorka sa budú na školách realizovať diskusie so žiakmi i výtvarné či literárne aktivity, v ktorých dostanú žiaci priestor pomenovať príjemné i nepríjemné skúsenosti s internetom. Mladí majú príležitosť vyjadriť svoj názor na tému bezpečnejšieho internetu rôznymi spôsobmi, môžu napríklad

  • nakresliť svoj pohľad na internet, ako by ho radi používali
  • vymyslieť ako by internet vylepšili a toto svoje vylepšenie nakresliť či odfotiť
  • odfotografovať jedinečné veci, ktoré internet nedokáže nahradiť (k fotografiám je potrebné pridať i vysvetľujúci komentár)
  • napísať úvahu alebo esej a zamyslieť sa nad tým, ako urobiť internet lepším miestom, alebo napísať, čo na internete chýba a čo by tam nemuselo byť.

 

Projekt Online generácie realizuje Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s partnermi. Cieľom projektu je prostredníctvom edukácie pedagógov i študentov zvýšiť povedomie o nástrahách internetu, hrozbách i rizikách spojených s užívaním internetu a sociálnych sietí. Všetci - deti, mladí ľudia, rodičia i učitelia by sa mali naučiť zmysluplne využívať možnosti internetu, chrániť sa pred nevhodným obsahom a dodržiavať etické normy.

Termín uzávierky odovzdania prác je 28.2.2014. Tie najlepšie uverejní Nadácia pre deti Slovenska na svojej web stránke www.nds.sk i na facebooku.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

 

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada