21.07.2022 15:22

Praktická osuška k vode

Harmónia – Dekorácie

 

Letná sezóna má na nás špeciálne požiadavky. Zvyknete chodiť často so svojim škôlkárom na kúaplisko či k jazeru? Potom sa vám zíde šikovná osuška, do ktorej svoju ratolesť po vyčľapkaní sa vo vode riadne zabalíte a dokonalo osušíte.

Potrebujeme jednofarebné froté (120 cm x 160 cm) a kúsok úpletu na kapucňu a začistenie okrajov (45 cm x 140 cm). Môže byť podobného odtieňa, ako je froté, ale drobný vzor nie je na závadu. Podľa nákresu si vystrihneme hlavný diel osušky a jednu stranu kapucne, z úpletu vystrihneme druhú časť kapucne a pruhy na začistenie okrajov. Najprv zošijeme dva diely kapucne a na najdlhšej strane trojuholníka začistíme pruhom z úpletu. Potom priložíme kapucňu na jeden roh osušky, aby úplet smeroval dovnútra a spolu zošijeme. Napokon začistíme úpletovými pásikmi všetky okraje osušky.

RADA: Pásiky z úpletu našijeme po obvode 1 cm od okraja z rubovej strany, potom prehneme cez okraj na lícnu stranu, založíme 1 cm a zvrchu prišijeme.

TIP: Pre malého nezbedníka sa tento doplnok z froté hodí výborne aj z iného dôvodu. Vďaka všitej kapucni ochránite dieťaťu hlavičku pred slečnými lúčmi, kým má mokré vlásky a ešte sa bráni šiltovke a klobúčiku.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada