10.09.2021 10:44

Pozvánka na Nie rakovine tour

Aktuality

 

V mesiacoch august, september a október príde až za Vami do mnohých miest Slovenska edukačný team pacientskej organizácie NIE RAKOVINE s názornou edukáciou o onkologickej prevencii. Cieľom onko preventívnej tour je upozorniť obyvateľov na riziká závažného ochorenia.

V rámci zážitkovej osvetovej NIE RAKOVINE TOUR sa návštevníci tour môžu stretnúť s maketou obrovského čreva, s maketou ženskej hrude - simulátorom nácviku pravidelného samovyšetrovania prsníkov a s fotostenou krásnej obrovskej motýlice. Každá záujemkyňa sa bude môcť odfotiť s krásnymi motýlími krídlami - symbolom prevencie HPV vírusu. Novinkou bude nadrozmerná maketa pľúc.

 

Informácie i názorné pomôcky

Na cestách Slovenskom budú odborníci zdôrazňovať informácie a podporu skríningu karcinómu krčka maternice, ktorého by sa mala zúčastňovať každá žena od 23 rokov života. A rodičom teenagerov budú pripomínať, aby nepremeškali očkovanie HPV, ktoré je v 12. roku života hradené z poistenia. Na onko preventívnej tour sa názorne edukuje aj o prevencii a včasnej detekcii vírusov HPV  ktoré, spôsobujú rakovinu krčka maternice, ďalej o včasnej a jednoduchej metóde odhalenia polypov v hrubom čreve a ženy si môžu vyskúšať praktický nácvik samovyšetrovania prsníkov na špeciálnom simulátore. Realizačný tím tejto osvetovej aktivity tak prináša rodinám, mamám, ockom, deťom, starším i mladým ľuďom motiváciu a informácie, ako sa môžu zapojiť do onkologických skríningov prsníkov, hrubého čreva a krčka maternice, aby svoje zdravie ochránili. 

 

Poradia odborníci i vyliečení pacienti

Na otázky návštevníkom osobne odpovedia a všetko radi vysvetlila dobrovoľníci z radov vyliečených onkologických pacientov - členovia pacientskej aliancie NIE RAKOVINE, ktorým práve tieto vyšetrenia zachránili život. Okrem vyškolených edukátormi z radov zdravotníkov  i vyliečených  onkopacientov túto aktivity svojou účasťou podporia aj zakladatelia pacientskej aliancie NIE RAKOVINE Patrik Herman, Jana Pifflová Španková či Bibiana Ondrejková.

 

PROGRAM osvetovej road show NIE RAKOVINE TOUR:

  • 27.8. 2021 Piešťany
  • 29.8. 2021 Bratislava – Detský festival na Štrkovci
  • 07.9. 2021 Podbrezová
  • 11.9. 2021 Bratislava – AVION shopping park
  • 16.9. 2021 Žilina –  Žilinský deň zdravia
  • 18.9. 2021 Trenčín – OC LAUGARÍCIO
  • 28.10.2021 Banská Bystrica – OC EUROPA

Ďalšie mestá budú priebežne doplnené, viac na www.nierakovine.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada