15.05.2015 15:44

Pozvánka do Sveta zábavy

Aktuality

 

Nákupno-zábavné centrum Bory Mall otvorilo najväčší vonkajší Svet zábavy pre deti na Slovensku situovaný pri nákupnom centre. Na deti všetkých vekových kategórií čaká spolu až 57 hracích zostáv s viac ako 120 rôznymi atrakciami umiestnenými celkovo na ploche 4 550 metrov štvorcových.

Bory Mall, nákupno-zábavné centrum pre celú rodinu, pripravilo pre svojich návštevníkov opäť niečo nové. „Po šiestich mesiacoch od svojho otvorenia otvárame najväčší a najmodernejší vonkajší Svet zábavy pre deti za takmer 1,4 milióna eur,“ uviedol riaditeľ nákupno-zábavného centra Milan Klégr. „Areál sa skladá z dvoch častí. Prvou je verejná zóna s 23 samostatne stojacimi zostavami vrátane hmloviska na letné osvieženie, vzdelávacích atrakcií pod názvom Veda hrou i veľkej hracej zostavy. Druhá časť s rozlohou 3 000 m2 je rozšírením Buppi – Detského sveta a deťom každého veku ponúka až 34 zostáv, na ktorých sa môžu dosýta vyblázniť.“

Tvorcom fantázia nechýbala

Doslova najväčším lákadlom je obrovský, 5-poschodový Megahrad, týčiaci sa do výšky 11 metrov, ktorý je najväčšou zostavou tohto typu v rámci strednej Európy, postavenou v exteriéri. Jeho súčasťou sú takmer šesť metrov vysoké šmykľavky, lanové mosty, rampy, boxovacie mechy a množstvo ďalších atrakcií. Malí borci budú určite nadšení najmä z 50 metrov dlhej dráhy na spúšťanie sa na nafukovacích kolesách. Okrem Megahradu sa však deti môžu zabaviť aj na ďalších atrakciách, rozdelených do zón podľa vekových skupín. Samozrejmosťou sú hojdačky, pieskovisko, dokonca lezecká veža či autodráha so šliapacími autíčkami. Visutá lanová dráha zasa všetkým odvážlivcom poskytne nevšedný zážitok – spúšťať sa totiž budú až z výšky viac ako 7 metrov nad zemou.

 

Konečne sa budú hýbať

“Mať dostatok času na neštruktúrovanú hru je pre vývoj detí veľmi dôležité. Dovoľte deťom hýbať sa, skákať, loziť, testovať hranice vlastného tela. Doprajte im voľnosť a možnosť hýbať sa tak, ako práve oni sami chcú. Dieťa by malo naozaj každý deň dostať priestor na uvoľnenie napätia zo školy a zo sedavých činností,“ hovorí detská psychologička Mária Balážová. Dnes, keď riešime problém detskej obezity ako následku nedostatku pohybu v štýle života detí, je Svet zábavy ideálnym miestom pre správnu motiváciu. Pestrou ponukou zábavných prvkov dokáže vtiahnuť deti do hravej atmosféry, v ktorej si ani neuvedomia, že skáču, behajú a robia množstvo užitočných cvikov.. 

 

Pre malé i väčšie deti

Vďaka množstvu hracích zostáv s viac ako 120 atrakciami môžu deti stráviť na najväčšom ihrisku nezabudnuteľné chvíle plné radosti a pohybu. Žiadne dlhé čakanie v rade, tlačenica ani hádky o hojdačky nehrozia. Príjemnú atmosféru a chladivý tieň aj počas slnečných letných dní poskytne návštevníkom 40 stromov vysadených v areáli Sveta zábavy. „Veľmi nás teší, že v našej mestskej časti vyrástol takýto priestor, ktorý poskytne možnosť zabaviť sa i športovo vyžiť deťom všetkých vekových kategórií,“ poznamenal počas slávnostného otvorenia starosta MČ Lamač Peter Šramko. Ďalšou dobrou správou je, že celý areál bude až do 1. júna pre návštevníkov zadarmo.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archiv

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada