30.11.2015 16:15

Pomôžme klaunom

Aktuality

 

Smiech lieči! To je základná filozofia klaunov s červeným nosom, ktorí pomáhajú detským i dospelým pacientom aspoň na chvíľu zabudnúť na ich utrpenie spojené s ťažkou chorobou a jej liečbou počas ich pobytu v nemocnici.

Niekedy aj klauni potrebujú terapiu. Nie pre chorobu, ale na podporu vitality, ktorou môže byť malá finančná injekcia. Aby ich bolo ešte viac a tak mohli pomôcť viacerým pacientom. Je to také jednoduché. Kto má chuť prispieť a obzerá sa po dobrej príležitosti, môže poslať na účet tohto občianskeho združenia sumu podľa vlastných možností. Poteší 20, 10, ale i 5 eur. Toľko stojí úsmev detí, ktoré naň nemajú veľa dôvodov. Fakt výhodný nákup, vyplatí sa!

Na niečo sme zabudli? Ach áno. Ako sme len mohli! Predsa číslo účtu. Tak tu ho máme: 2628862684/1100

 

Červený nos Clowndoctors ...

... je občianske združenie uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve. Zdravotným klaunom sa darí podporovať psychickú pohodu hospitalizovaných pacientov, hlavne detí, geriatrických pacientov a seniorov, a tým pomáhať k zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu. Zdravotní klauni formou humoru pacientov odpútajú od strachu, napätia a od úzkosti spojenej nielen s liečbou, ale aj z neznámeho prostredia, kde im chýbajú ich najbližší.
V súčasnosti navštevuje 54 zdravotných klaunov pravidelne 38 nemocníc a 2 liečebné zariadenia37 mestách po celom Slovensku.

 

redakcia Doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada