05.12.2022 18:00

Pohodový advent i Vianoce

Aktuality

 

V období adventu je jednou z najfrekventovanejším tém práve tá: čo sa bude variť a čo piecť. Či už sa bude tohtoročná vianočná hostina uberať starou známou klasikou podľa overených receptov našich mám, či nie, rozhodnutie je samozrejme len a len vo vašich rukách. Niektorí v tom majú jasno. Napriek tomu  vám prinášame niekoľko tipov na výber tých najlepších produktov, po ktorých viete siahnuť a vykúzliť s nimi niečo celkom nové. Vďaka značke Deluxe a mnoho ďalšieho, to hravo zvládnete v pohodlí domova.

 

Buďme k sebe úprimní. V ktorej domácnosti sa pred Vianocami nedá pokrájať napätie a nervozita? Ten stromček je príliš malý, tamten príliš široký, darčeky nie sú zabalené a posledný, čo mal včera priviesť kuriér, neprišiel, vybrať si ideálneho kapra už sa dávno nedá, lebo najlepšie kusy sú vypredané, čokoládu nachystanú k štedrovečernému stolu niekto zjedol a tak ďalej. Určite ste sa aspoň v niečom našli. Eliminujme stresové faktory na minimum a pomôžme si najviac ako sa dá. Ako? S Lidlom.

Diskont si pre verných zákazníkov nachystal nie jedno prekvapenie. Onedlho spustí vernostný program Lidl Plus adventný kalendár. Takmer 300 nepotravinových produktov a 200 potravín z celého sveta pod značkou Deluxe a Deluxe Limited Edition, viac ako 70 druhov sladkého potešenia Favorina z certifikovaného kakaa v predajniach a stovky vianočných produktov v e-shope a niekoľko skvelých receptov v obľúbenej Kuchyni Lidla.  Okrem toho prichádza diskont s novou knihou 100 receptov z Kuchyne Lidla, ktorej strany budú v predajniach rozvoniavať od pondelka 28. novembra. Tipy pre páry, obed v početnejšom rodinnom kruhu, či na prvé rande sa zídu vždy. Takto ich majú milovníci dobrého jedla pekne pokope. Pridanou hodnotou tejto kuchárskej knižky je aj legenda so symbolmi, vďaka ktorým bude každý jej recept zrozumiteľnejší. Recepty z Kuchyne Lidla spestrujú jedálničky viacerých z nás od roku 2013. Inšpirujú, motivujú, tešia a učia posúvať hranice domáceho kuchárskeho či cukrárskeho umenia. Určite budete súhlasiť, že s Lidlom jednoducho môže variť každý. Knihu môže mať každá domácnosť. Za každých 20 € nákupu dostanete jednu nálepku. Keď ich budete mať 8, pri pokladnici obdržíte tento krásne ilustrovaný knižný darček plný rôznorodých dobrôt.

S radom Deluxe, ktorý obľúbený obchodný reťazec ponúka viackrát v roku, si prídu na svoje ako maškrtníci, tak aj gurmáni, ktorí majú radšej jedlá v slanom šate. Rôzne chute, vône, konzistencie. Siahnite napríklad po Balsamico omáčke v rôznych druhoch, vďaka ktorej  vytvoríte finálny look na tanieri, alebo ju pridáte do šalátov. Rovnako máte k dispozícii niekoľko rôznych olejov Deluxe – korenený olivový olej, olej z jadier vlašských orechov ale aj klasický olivový.

Rýchle pohostenie pre návštevy počas sviatkov môžete vykúzliť aj s výberom chutných paštét, no nikto nepohrdne ani studenou misou plnou Deluxe dobrôt ako hovädzou šunkou Bresaola della Valtellina, či doplnenou mnohorakými syrmi – napríklad Britským cheddarom, chutným maslom a škótskym údeným lososom.

Deluxe produkty veľmi radi zaraďujú do svojich receptov aj tváre Kuchyne Lidla – Marcel Ihnačák a Mirka Kašubová. „Rad Deluxe produktov patrí k mojim obľúbeným v Lidli, napríklad v recepte Veroniky Bušovej - Nepečeného datlového cheesecake so slaným karamelom a orieškami sa používa hneď niekoľko surovín. Sušienky, med, orechová zmes, himalájska soľ a aj medjoul datle tejto exkluzívnej značky,“ pochvaľuje si Mirka a Marcel zároveň dodáva: „Ja s jedlom veľmi rád improvizujem. Kvalitné produkty tomu dodajú okrem znamenitej chuti ešte väčší šmrnc.“

  • Acentino, Balsamico omáčka, Lidl, 1,19 €
  • Deluxe, Korenený olivový olej, Lidl, 3,79 €
  • Deluxe, Olej z jadier vlašských orechov, Lidl, 3,99 €
  • Deluxe, Olivový olej, Lidl, 4,99 €
  • Deluxe, Výber paštét, Lidl, 6,99 €
  • Deluxe, Bresaola della Valtellina, Lidl, 2,59 €
  • Deluxe, Britský cheddar, Lidl, 3,29 €
  • Deluxe, Maslo, Lidl, 2,79 €
  • Deluxe, Škótsky údený losos, Lidl, 8,99 €

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada