17.09.2023 15:37

Podravka nám na Slovensku chutí už 30 rokov

Varenie – Svetové a minulé chute

 

Keď sa pri stole ozve: Podaj mi Podravku!, všetci okamžite vieme, o čom je reč. V našich hlavách sa objaví známe logo so žmurkajúcim kuchárom či červeno-biely obal Ochucovadla. Ruku na srdce, asi niet Slovenky či Slováka, ktorí by značku Podravka nepoznali. A niet sa čomu čudovať! Kvalitu a chuť výrobkov tejto stálice našich kuchýň preverilo niekoľko generácií gazdiniek a kuchárov a v súčasnosti ich nájdeme skoro v každej slovenskej domácnosti.

Vedeli ste, že s Podravkou varíme na Slovensku už jubilejných 30 rokov? Poznáme ju však omnoho dlhšie, a to v podobe najznámejšieho a najpredávanejšieho výrobku tejto značky v súčasnosti: Ochucovadla Podravka. Práve tradičnú zmes soli, sušenej zeleniny a kvalitných korenín si dovážali už naši starí rodičia z bývalej Juhoslávie. Značka si dáva od svojho vzniku záležať na tom, aby bola svojim zákazníkom nablízku. „V Podravke našich zákazníkov pozorne počúvame a vynakladáme všetko úsilie na dosiahnutie najvyššej kvality výrobkov. O tom, že ideme správnou cestou, svedčí aj fakt, že každé 3 sekundy sa na Slovensku predá 1 výrobok značky Podravka,“ hovorí Miroslav Rybár, generálny riaditeľ spoločnosti Podravka International na Slovensku, ktorá oslavuje 30 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu. Viac na www.podravka.sk.

Centrála Podravka International v Koprivnici v Chorvátsku.

Značka, ktorá inšpiruje

Podravku milujú nielen skúsené gazdinky, ale aj tí, ktorí sa ešte len pokúšajú z času na čas uvariť niečo dobré. S radosťou však po nej siahnu aj ostrieľaní šéfkuchári! Príkladom je šéfkuchár Peter Varga, známy z televíznej obrazovky, ktorého kuchárske umenie ocenili aj svetové celebrity! V spolupráci s Podravkou pripravil vynikajúce recepty, v ktorých dominoval Ajvar, paprikovo-baklažánová dobrota bez konzervantov. Kreatívne ajvarové recepty obleteli pred letnou sezónou Slovensko a mnohých inšpirovali ochutnať svieže a chutné jedlá v spojení s Ajvarom Podravka.

Značka Podravka myslí na všetkých svojich zákazníkov, vrátane mladej generácie. Určite si spomeniete na Podravku do vrecka! Táto limitovaná edícia legendárneho Ochucovadla pobláznila slovenský internet a známych influencerov. Podravka pripravila špeciálne upravenú kľúčenku naplnenú Ochucovadlom, ktorá bola dostupná len v obmedzenom množstve. Vďaka tomu bolo možné mať Ochucovadlo neustále pri sebe a dochutiť jedlo kdekoľvek a kedykoľvek. Aj prostredníctvom tejto kampane značka zistila, aká je mladá generácia vynaliezavá! Viete o tom, že s Podravkou chutí lepšie dokonca aj sushi, popcorn či chlebík s maslom?

Prvá instatná polievka Podravka a prvá fabrika Podravka v Chorvátsku - Podravka International.

Z dnešného Chorvátska až k nám

Potravinársky koncern Podravka vznikol ako rodinná firma v bývalej Juhoslávii, v meste Koprivnica. V čase založenia slovenskej pobočky v roku 1993 mala spoločnosť 3 produktové línie – Ochucovadlo, instantné polievky a cestoviny s omáčkou Talianetta. „Naším najväčším úspechom je dlhodobá dôvera zákazníkov, ktorú si veľmi vážime. Aj to je dôvodom, prečo na trh neustále prinášame nové výrobky. V súčasnosti patrí do portfólia značky Podravka na Slovensku viac ako 100 sortimentových položiek predávaných pod štyrmi značkami,“ uvádza Miroslav Rybár. Celkovo je pod značkou Podravka predávaných viac ako 1 000 výrobkov, a to na viac ako 70 trhoch sveta.

 

Inovácie a novinky pribudli aj v tomto roku

„Ročne rozdistribuujeme na slovenskom trhu v priemere 6 200 ton výrobkov. Červené logo Podravka zastrešuje väčšinu našich produktov. Legendárneho a zákazníkom dobre známeho žmurkajúceho šéfkuchára nájdete na Ochucovadle a bujónoch,“ objasňuje Miroslav Rybár.

Červeným logom Podravka sú označené výrobky ako cestoviny, paradajkové produkty, kečup, omáčky či vegánska pochúťka Ajvar. V roku 2002 sa súčasťou rodiny Podravka stala úspešná značka strukovín a ryže Lagris a o 5 rokov neskôr pribudli aj rybacie konzervy EVA. Na aktuálne trendy zdravého varenia a stravovania reagovala Podravka produktovým radom NATUR. „Línia výrobkov NATUR sa vyznačuje kvalitnými a prírodnými ingredienciami bez pridaného glutamanu, umelých aróm, farbív či konzervantov,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Podravka International a dodáva: „Rok 2023 je taktiež bohatý na inovácie. Do nášho portfólia pribudlo niekoľko noviniek, ako napríklad rezancové polievky Fini-Mini Noodles, Ochucovadlo Podravka BIO či Zeleninová koreniaca pasta Podravka NATUR.“

Prvé ochucovadlo Podravka a jej súčasná podoba.

Obľúbené Ochucovadlo Podravka

Vedeli ste, že od roku 1993 si Ochucovadlo Podravka konštantne udržiava viac ako 50 % podielu na trhu* v kategórii ochucovadiel? Každoročné výsledky dokonca ukazujú, že zákazníci sú značke Podravka dlhodobo lojálni, čo nie je v tomto segmente vôbec samozrejmosťou. Však skúste nahliadnuť do komory či skrinky s koreninami a pravdepodobne objavíte Ochucovadlo Podravka. Ani vy si predsa neviete predstaviť nedeľný vývar bez Podravky, že? Tak nech vám chutí!

*Na základe RMS údajov spoločnosti NielsenIQ v kategórii ochucovadlá za posledných 12 mesiacov (končiacich decembrom 2022), podľa ktorých je Podravka vedúcou značkou na slovenskom maloobchodnom trhu z hľadiska predaja vo finančnom vyjadrení (2023, NielsenIQ).

 

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada