16.05.2019 09:08

Pochodujeme pre zdravie ženy

Aktuality

 

Šíriť osvetu v oblasti problematiky rakoviny prsníka, podporovať ženy a pomáhať im v boji s touto chorobou je dlhodobým kľúčovým poslaním projektu AVON za zdravé prsia. V rámci neho sa každoročne koná charitatívne podujatie známe ako AVON Pochod, ktoré v tohtoročnom 11. ročníku so sebou prináša množstvo noviniek.

 

V dôsledku ochorenia rakoviny prsníka, prichádzajú mnohé ženy o korunu ich krásy. Nezmení sa len ich doterajší vonkajší vzhľad, ale ako mnohé udávajú, aj ich vnútorné vnímanie a pohlaď na svet. Viaceré z nich sa s fyzickými zmenami vyrovnávajú ťažšie, no veľmi rýchlo pochopia, že najdôležitejšie je ich vnútorné nastavenie. Nielen toto reflektuje slogan tohtoročnej kampane „Nezáleží na tom, čo máš na hlave, ale čo nosíš v srdci“.  Stotožňujú sa s ním aj nové tváre kampane, ktoré sa rozhodli zapojiť do boja za zdravé prsia.

 „Samozrejme, že aj keď vo výsledku ide o vtipný, odľahčený vizuál tohtoročnej kampane, podstata myšlienky je každému bystrejšiemu človeku zrejmá, nemám potrebu ju ďalej rozvíjať. V  živote sme všetci  veľakrát počuli o tom, že duša človeka sídli "v hrudi" a podstatná nie je vizáž človeka, ale charakter. To platí a bude platiť,“ vyjadril svoj postoj ku kampani Dano Heriban.

„Tí čo stoja nohami pevne na zemi, poznajú správne hodnoty života a vedia, že naozaj je dôležité to ako konáš a čo nosíš v srdci. Veľkosť národa civilizovanej spoločnosti je najmä  v solidárnosti k trpiacim a slabším. Je správne im preukázať, že nie sú v tom sami a že nám nie sú ľahostajní,“ dodáva Karin Haydu. 

 

Kniha pre motiváciu

Okrem známych osobností sa tvárami kampane stali aj dve inšpiratívne ženy, ktoré prekonali rakovinou prsníka. Sú to neobyčajné ženy, a to najmä vďaka ich silným príbehom, ktoré majú povzbudiť aj ďalšie ženy. Jedna z nich, Erika Mokrý, prináša pohľad na rakovinu, jej liečbu a aj na ochorenie samotné tak trocha inak. Ide zároveň o rovnomenný názov jej knižnej prvotiny, ktorú uvítala do života spolu s ambasádormi - Hankou Rapantovou, Soňou Skoncovou, Zlaticou Puškárovou, Henrietou Mičkovicovou, Alenou Heribanovou, Karin Habšudovou, Beátou Dubasovou, Adou Strakovou, Norou Beňačkovou, Romanom Juraškom, Brunom Ciberejom a novými tvárami kampane Karin Haydu a Renátou Šipulovou. Krstnou mamou knihy sa stala obľúbená televízna moderátorka Kvetka Horváthová.

„Vybrala som si… mala som možnosť vybrať si a mám ju stále. Vždy a vo všetkom. Tak ako aj vy, tu a teraz. Pretože tak ako vždy je jedno, čo prežívame, na čo sa pozeráme. Dôležitý je vždy uhol nášho pohľadu“, uviedla autorka knihy a tohtoročná tvár kampane AVON Pochodu, Erika Mokrý. Kniha je v predaji v sieti kníhkupectiev Panta Rhei, pričom kompletný zisk z predaja knihy bude venovaný na pomoc onkologickým pacientom. Poputuje na konto občianskeho združenia Tak trocha inak, ktoré autorka založila.

 

Čo ponúkne AVON Pochod

Bohatý celodenný program, množstvo sprievodných aktivít a atrakcií, skvelá hudba v podaní známych slovenských interpretov a skupín, nezabudnuteľná atmosféra či chutné jedlo a nádherné oddychové miesto. Presne tým je charakteristický AVON Pochod za zdravé prsia, ktorý sa uskutoční v sobotu 8. júna v areáli Východnej terasy Bratislavského hradu.

Rodiny s deťmi, mladšie aj staršie vekové kategórie si prídu na svoje. Program štartuje už o 10:00 hod. a v rámci neho sa postupne predstavia so svojimi hudobnými vystúpeniami Dano Heriban, S Hudbou Vesmírnou, Desmod, Campana Batucada so svojou bubnovou šou, Sima Martausová, ktorej pieseň „Nenahraditeľná“ v špeciálnom prevedení bude súčasťou aktu spolupatričnosti, Otto Weiter, a ďalší. Počas celého dňa bude návštevníkov programom sprevádzať obľúbený moderátor Matej „Sajfa“ Cifra.

V čase 14:30 sa spoločne vydá ružový dav na tradičnú prechádzku Starým Mestom, ktorá slúži na šírenie ušľachtilej myšlienky boja za zdravé prsia. Trasa povedia historickým mestom a jej dĺžka nepresiahne 3 km. Po absolvovaní si môžu návštevníci dopriať oddych pod korunami stromov, alebo načerpať sily v stánkoch s občerstvením.

 

Vstupenkou bude tričko

Vstupenkou a zároveň symbolom boja za zdravé prsia je Tričko 2019, ktoré je v ponuke v dámskom, pánskom aj detskom prevedení. Dámske ružové tričko má pohodlný strih a je dostupné v dvoch veľkostiach S/M a L/XL. Pánske tričko má veselý pásikový motív, takže sa skvelo kombinuje. Rovnako ako dámske je dostupné v dvoch veľkostiach M/L a XL/XXL. S kúpou dámskeho a pánskeho trička získate štýlový batoh ako darček. Detské tričko je spojením dizajnu dámskeho a pánskeho trička. Pásikavé prevedenie je vhodné tak pre dievčatá ako aj chlapcov, pričom oživením sú detaily v podobe ružového olemovania a praktického veľkého vrecka. Tričko má univerzálnu veľkosť, ktorá je určená deťom od 3 do 12 rokov. Zisk z predaja tričiek poputuje na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2019, realizovanej občianskym združením Zdravá žena.

Tričká sa dajú zakúpiť cez e-shop www.zdraveprsia.sk, www.avon.sk alebo u AVON Lady/Gentlemana. Dostupné budú aj priamo na mieste v deň podujatia. Vstup do areálu Bratislavského hradu bude povolený v Tričku 2019, deti do 12 rokov v sprievode dospelej osoby majú vstup zdarma. Aj tento rok bude zvýhodnené cestovanie vlakom vďaka oficiálnemu dopravcovi podujatia - Železničnej spoločnosti Slovensko. Každý účastník AVON Pochodu má nárok na využitie 100% zľavy na cestu späť.

Cieľom každého ročníka charitatívneho podujatia je vyzbierať finančný výťažok, ktorý slúži na aktivity spojené s bojom za zdravé prsia. Minulý rok sa podarilo odovzdať občianskemu združeniu Zdravá žena vyše 24 000 €. Pod vedením odborného garanta projektu AVON za zdravé prsia a predsedu spomínaného OZ bola suma použitá na realizáciu vzdelávacích workshopov a seminárov zameraných na zvýšenie povedomia o rakovine prsníka a dôležitosti prevencie. Prispieť môžu ľudia tento rok nielen kúpou trička. V období od 13. mája do 8. júna budú v ponuke sietí La Donuteria špeciálne ružové donuty. Z predaja každého jedného kusu poputuje 1 € na boj za zdravé prsia.

Viac informácií o AVON Pochode nájdete na webovej stránke www.zdraveprsia.sk a na Facebook-ovom profile Avon proti rakovine prsníka.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada