15.04.2018 09:34

Po schodoch ...

Zdravie a krása – Relax a pohyb

 

Ak chceme urobiť niečo pre celkovú lepšiu kondíciu nášho organizmu, ale i tvar našich nôh, mali by sme chodiť častejšie po schodoch. Je to jeden z najnenápadnejších druhov pohybu, ktorý nebolí a ktorý nás po krátkom tréningu nebude oberať ani o dych. Stačí, ak denne zopárkrát vyšliapeme poschodie v práci alebo v dome, kde bývame, po vlastných. A výsledky sa dostavia v priebehu pár týždňov.

Beh po schodoch môžeme zakomponovať aj do džogingu či rýchlej chôdze v prírode. Treba si iba nájsť vhodné schody, ktoré sa v lesných parkoch zvyknú vyskytovať, a v správnom rytme po nich niekoľkokrát vybehnúť. Neskôr môžeme pridať aj náročnejšie pohyby, schody skúsime vyskákať spojenými nohami. Po každom vzostupe si treba dať kratšiu pauzu a vydýchať sa. Ideálom je počet okolo 20 schodov, na podobne dlhé schodisko, ako je na obrázku, si trúfneme až po čase.

 

Prínos behu či rýchlej chôdze po schodoch:

  • priaznivý účinok na svaly stehien, lýtok i zadku
  • vhodná záťaž pre srdce, tréning pre srdečnú frekvenciu
  • zlepšovanie koordinácie tela

A aby nám to lepšie išlo, či už v prírode alebo v interiéri, môžeme si pokojne pospevovať aspoň v duchu refrén známej pesničky Po schodoch, po schodoch, poznávam poschodia ......

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada