26.05.2019 09:27

Pivo pomáha kráse

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

V horúcich mesiacoch chutí pivo asi najlepšie. Ale tento obľúbený mok vyrobený zo sladu má všestrannejšie použitie. Vďaka pivu, ktorý zaručene uhasí smäd, môžeme aj skrásnieť.

Možno by ortodoxnému milovníkovi piva neimponovala kariéra tohto nápoja v kozmetike. Považoval by to zo svojho uhlu pohľadu priam za plytvanie. No nie je to výmysel našej doby, pivnou penou si k pôvabu a kráse pomáhali už obyvateľky starého Egypta. I stredoveké šľachtičné si zvykli do kúpeľa priliať pivo, ktoré im zabezpečilo zamatovú pokožku. A pivné kúpele obľubovali aj v Ázii. Nakoniec pri skrášľovaní siahali ženy často po prírodných zdrojoch. A pivo ním s obsahom minerálnych látok a vitamínu B nesporne je. Skúsenosťami minulých generácií sa inšpiruje aj súčasnosť. Takže, aké sú možnosti zlatého nápoja s penou?

  • Pivo si môžeme primiešať do domácich pleťových masiek alebo iba jednoducho namočiť do nápoja tampón a poutierať si ním tvár. Pokožka zvlhne, odpočinie si a bude vyzerať sviežo.
  • Svieži zjav nám zaručí aj maska z pivovarských kvasníc, ktoré zmiešame s čerstvým jogurtom. Hustejšiu zmes nenesieme na tvár, necháme asi pol hodiny pôsobiť a potom ju zmyjeme teplou vodou. Pleť získa elasticitu a bude vyzerať zdravšie.
  • Ďalšie účinné pleťové masky získame zmiešaním piva, medu, olivového oleja a citrónovej šťavy alebo piva, mandľového extraktu a vaječného bielka. Po 15-minútovom pôsobení si tvár umyjeme.
  • Tabletky z pivných kvasníc pomáhajú pri problémoch akné. Ak nás vyrážky na tvári trápia aj v dospelosti, môžeme to skúsiť priamo s konzumáciou piva. Pri pití však dodržujme striedmosť, na riešenie tohto problému postačí jeden pohár denne.
  • Lesklé a jemnejšie vlasy získame vďaka kúpeľa v roztoku piva a vody. Na ľahšie rozčesávanie stačí vlasy pivom iba zvlhčiť alebo si ho votrieť do pokožky a nechať pôsobiť. Ak nám prekáža typický pach, vlasy si opláchnime odvarom z harmančeka.
  • Ako domáci alchymisti si môžeme namiešať aj účinný balzam. Alternatívami sú kombinácia jojobového oleja s pivom alebo penivého moku, vaječného žĺtka a citrónovej šťavy. A proti vypadávaniu vlasov a tvorbe lupín pomáha odvar z chmeľu, ktorý je základnou zložkou piva.
  • Na zvláčnenie stavu pokožky na celom tele si do kúpeľa nalejme aj pivo a kvôli vôni pridajme obľúbené bylinky. 

Poznámka:

Mimochodom, po pive ako vhodnom podnikateľskom artikle už siahli viaceré spoločnosti. Pivné šampóny sme tu už mali, ale jedna kozmetická firma vytvorila celý rad prípravkov na pleť, ktorých základ tvoria práve pivo, pivovarské kvasnice a chmeľ. A vynorili sa aj kozmetické salóny, ktoré ponúkajú rôzne pivné procedúry, či už kúpeľ, masáž alebo peeling.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada