18.04.2016 15:54

Piknik si užite aj v meste

Ideálny priestor

 

Aj vy máte radi príjemné letné prípadne aj teplejšie jarné podvečery? Možno si preto plánujete vychutnať s priateľmi či rodinou piknik aj po západe slnka na terase alebo na lodžii, prípadne na trávniku pred bytovkou. Bude krajší, ak sa vybavíte letnou kolekciou farebných dekorácií, mäkkých textílií a osvetlenia, vďaka ktorým môžete osláviť podobne príjemné chvíle aj vonku.

Vyjdite z bytu von

Oslavy prvých letných dní vyzerajú u každého trochu inak. Niekto si užíva slnko opaľovaním na terase, iní zasa nasávajú atmosféru pri grilovaní za domom. Spoločným bodom ale v tomto prípade zostáva, že oslavy prebiehajú vonku. Vyneste na vašu záhradu stoly a stoličky a usporiadajte pre priateľov posedenie pri dobrej hudbe, kedy náladu spríjemní aj veľa efektného osvetlenia. Večierok môžete neskôr presunúť do útulných priestorov vašej terasy, na ktorej pri poháriku vína preberiete tie najtajnejšie témy.

Nebojte sa ani zoznámení so susedmi – usporiadajte malú susedskú oslavu. Skombinujte stoly a lavice a vytvorte tak toľko miesta, koľko bude treba. Spolu si následne môžete pochutnať na pokrmoch z rôznych kuchýň.

A nebojte sa ani vyjsť do ulíc - nachádzajte nové zákutia vášho mesta, ktoré budú celé leto slúžiť na tajné stretnutia. Vezmite so sebou nápoje, občerstvenie, papierové riady a vankúše a usaďte sa na miesto, ktoré sa vám zapáči pri prechádzke ako prvé.

Spríjemnite si chvíle na balkóne

Ak máte to šťastie a máte doma väčší balkón, existuje mnoho spôsobov ako toto miesto využiť. A nemusí to byť iba o opaľovaní či rannej káve. Za ideálnych podmienok tu možno robiť naozaj čokoľvek. Balkón je v podstate ďalšia miestnosť v exteriéri, kde možno pracovať alebo sa hrať s deťmi. V neposlednom rade poslúži aj na netradičné strávenie nedeľného obeda s rodinou na čerstvom vzduchu. Stačí sem umiestniť primeraný stôl, ktorý pri jedení poskytne každému dostatok pľacu. Nezabudnite na rastliny a vytvorte si vlastnú oázu zelene. Priestoru dodajú isté čaro a zároveň ho príjemne rozvoňajú.

Milovníkom balkónových posedení môže večernú pohodu rýchlo pokaziť prudká zmena vonkajšej teploty. Aj v takýchto situáciách sa však dá vynájsť. Treba mať po ruke iba dostatočné množstvo pohodlných vankúšov a mäkkých diek. Tie umiestnite napríklad do krabice pod lavicou. Netreba tiež zabúdať na poťahy, ktorými sa pri sedení vyhnete zbytočnému nachladnutiu. Ak vám však napriek tomu zostane zima, uvarte si čaj do termosky a uchovajte tak jeho teplotu čo najdlhšie. Nenechajte sa obmedzovať a zostaňte vonku aj počas chladnejších večerov toľko, koľko uznáte za vhodné.

Jedlo netreba vyhadzovať

Teplé dni okrem pozitív prinášajú aj niekoľko nevýhod. Medzi tie najzásadnejšie patrí fakt, že pripravené či kúpené jedlá sa pri vyšších teplotách rýchlejšie skazia. Práve kvôli nesprávnemu uskladneniu tak potraviny končia neraz v koši. No vďaka desiatových boxov či dóz sa tomu dá predísť.

Nádoby s nadbytočným jedlom treba uložiť do chladničky alebo na iné, tepelne vhodnejšie miesto. Nemáte takýto priestor k dispozícii? Nič nie je stratené. Potraviny môžete uskladniť v prenosnej chladiacej taške, vďaka ktorej budete mať jedlo stále po ruke. Nevyhadzujte už viacej pripravené potraviny – použite ich znova. Ušetríte tak nielen čas, ale aj peniaze. Výberom vhodnej misky nemusí pokrm, ktorý ste nestihli skonzumovať zároveň nijako stratiť na chuti. Na ďalší deň tak môže byť zaujímavým spestrením obeda alebo popoludňajšieho pikniku.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: IKEA

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada