20.05.2014 12:37

Perinka pre novorodenca

Harmónia – Dekorácie

 

Príchod dieťatka do rodiny je výnimočná udalosti a mamička i všetky ženy v jej blízkosti sa snažia nachystať perfektnú výbavičku. Pre maličké len to najlepšie. Vrátane zavinovačky, v ktorej si bábätko prinesú rodičia z nemocnice domov. Ponúkame tip na jednoduchú perinku, ktorú zvládne aj amatérska krajčírka.

Potrebujeme:
  • 2 kusy bavlnenej textílie veľké 1x1 m    
  • hrubší vatelín rovnakej veľkosti  
  • suchý zips

 

Ako postupovať:
  1. Najprv jeden z rohov oboch textilných kusov vytvarujeme do oblého tvaru, kde bude umiestnená hlavička dieťaťa. Odstrihnúť rohy môžeme aj naraz. Môžeme ich však aj pokojne ponechať, je to vec vkusu.
  2. Potom si zošijeme z rubovej strany obe bavlnené latky aj spolu s vatelínom. Prešijeme tri strany po obvode a štvrtú stranu iba do vzdialenosti asi 15 cm na každej strane.
  3. Perinku prevrátime na lícnu stranu a začistíme nedošitú časť – jednu látku prehneme cez vatelín, priložíme zahnutú druhú látku a zvrchu zošijeme na šijacom stroji alebo ručne.
  4. Na záver umiestnime na protiľahlé rohy, ktoré ovinú telíčko dieťaťa, obe časti suchého zipsu, aby sme mohli zavinutie zafixovať.

 

Poznámka:

Výber dezénu a farebnosti závisí od preferencií krajčírky alebo od domácich zásob, pretože tento model sa dá ušiť aj zo zvyškov. Obe strany perinky môžu byť z rovnakého materiálu alebo jednofarebnú skombinujeme s vzorovanou bavlnou. Vhodné sú detské motívy, pásiky, kvietky, ornamenty či bodky. Materiál môže byť aj strečový, dôležitá je štruktúra, ktorá by nemala citlivej pokožke dieťatka prekážať.

 

TIP: Ak nám ešte niečo z textílie ostalo, môžeme sa pustiť aj do šatočiek a nohavičiek pre malú slečnu. Pre inšpiráciu uverejňujeme model, ktorý sa dá urobiť veľmi ľahko. Stačí si odkopírovať ako základný strih vrchnú časť niektorej kúpenej košieľky, na ktorý prišijeme rovné diely sukničky (nariasnené). Tie môžeme prišiť aj na tričko, z ktorého odstrihneme asi spodok do výšky asi 10 cm a okraj začistíme.

 

redakcia Doma a Rada

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada