30.06.2019 11:25

Pekné aj pri vode

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

Ženy sa chcú páčiť po celý rok. Výnimkou nie je ani leto. Samozrejme, že pri úprave tváre musíme zohľadniť špecifické podmienky a najmä situácie, keď čas trávime relaxom pri vode.

 

  • Vzdávať sa mejkapu však úplne nemusíme. Navyše nás ochráni pred neželaným opálením a škodlivými účinkami slnečných lúčov. Dobré je preto používať hydratačný mejkap s obsahom filtra proti UV žiareniu. Ale postačí aj tónovací krém, pod ktorým pleť lepšie dýcha, a ktorý dokáže opálenú tváre ešte zvýrazniť. Ak chceme siahnuť po púdri, tak po zlatistom alebo bronzovom, ktorý dobre saje mastnotu a farbu opálenia akcentuje.
  • Problémom býva maskara hlavne v teplých dňoch, keď sa nadmerne potíme aj na tvári, alebo sa ideme okúpať k jazeru. Komu by sa chcelo stále kontrolovať, či nám z mihalníc nestiekla  a nezanechala čierne stopy pod očami. Riešením je dať si mihalnice i obočie zafarbiť u kozmetičky alebo používať vode odolných druhov maskary. V takom prípade si nezabudnime kúpiť na dovolenku aj odličovač na oči vyrobený na olejovej bázy, ktorý nás zbaví aj takejto maskary a zároveň hydratuje okolie očí.
  • Aj pri vode si môžeme dopriať luxus očných tieňov, ale zásadou je používať sypké práškové než mastné, prípadne tužkové. Tie sa veľmi rýchlo rozmažú. Aj tu platí, že menej je viac. Lepšie sú bledšie odtiene, žiadne tmavé. A niekedy postačí i trochou zlatého tieňa s trblietkami, ktorý oči jemne zvýrazní a je dobre zvoleným farebným doplnkom k prirodzenému bronzu zo slniečka na tvári. Oči si môžeme prípadne zvýrazniť ceruzkou, ale tiež odolnou voči vode.
  • Mastný a farebne nápadný rúž na ústach počas plaveckých výkonov nebude asi to pravé. Lepšou alternatívou je lesk na pery marhuľovej farby alebo balzam s UV – filtrom.

Takto vyzbrojené môžete ísť aj na celý deň na pláž či kúpalisko a budete vyzerať sviežo a upravene aj bez veľkých kozmetických zásahov a trikov.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada