08.10.2017 13:08

Peeling z domácich zásob

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

Okrem bežnej údržby našej tváre za pomoci pleťového mlieka a pleťovej vody by sme si mali pleť aspoň raz týždenne vyčistiť viac hĺbkovo. Peeling je jednoduchá a zároveň geniálna technika, ako zbaviť pokožku odumretých čiastočiek a dať tak priestor procesu obnovy vrchných vrstiev. Pleť tak bude zdravšia a získa žiarivý a zamatový vzhľad.

 

Aby neprofitovala iba naša pleť, ale aj životné prostredie, skúsme zaloviť v domácich zdrojoch pri príprave peelingovej masky. Profesionálne kozmetické prípravky obsahujú umelé zrniečka, ktoré zaťažujú odpadové vody. Lepšie je použiť potraviny ako cukor, korenie, hrubozrnnú múku, ryžu či sezamové semienka. Na inšpiráciu ponúkame pár účinných kombinácií, ktoré okrem čistiaceho účinku majú na pleť aj inak priaznivý vplyv. Pokožku upokoja, dodajú lesk a potrebnú hydratáciu a výživu.

  • zrelý banán, lyžica ovsenej múky, 2 lyžice ružovej vody a 4 lyžice kaolínového bahna
  • po lyžici morskej soli, hnedého cukru, avokádového i konopného oleja
  • 4 nastrúhané mrkvy, 2 lyžice medu, lyžica pšeničného oleja a 4 kvapky levanduľovej esencie
  • lyžica bambuckého masla, lyžička nastrúhaného kokosu, mletá škorica a rozdrvené vlašské orechy (prípadne mandle) alebo ovsené vločky
  • 3 lyžice čistiaceho mlieka a 3 lyžičky čerstvo mletej kávy
  • lyžica medu, 2 lyžice hnedého cukru, lyžica zeleného čaju a citrónová šťava

TIPY:

  • Peelingovú masku nanášajme na tvár a na dekolt krúživými pomalými pohybmi. Masážou rozprúdime v pokožke krvný obeh a pomocou drobných zrniečok zároveň odstraňujeme odumreté bunky na povrchu.
  • Kryštálový cukor a hrubozrnnú soľ (najlepšie morskú) vmiešajme do peelingovej masky tesne pred nanesením, aby sa zrniečka nerozpustili.
  • Po 10 až 15 minútach treba peelingovú masku odstrániť vlažnou vodou a po chvíli odpočinku pleť nakrémovať.
  • Ak zvolíme soľ, ktorá je v kombinácii s olivovým, jojobovým alebo kokosovým olejom výbornou ingredienciou na prípravu účinného peelingu, radšej túto zmes použime na odstránenie zhrubnutej kože na lakťoch a pätách. Pre pleť na tvári je soľ predsa len trochu agresívna.

 

Poznámka:

Týždenná periodicita neplatí pre mladú pleť, ktorá je ešte dosť citlivá a náchylná na zápalové reakcie. Dievčatám, ktoré sa o svoju pleť starajú pravidelne, stačí použiť peeling raz do mesiaca.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada