08.11.2011 15:53

Päť elementov pomáha v kariére

Aktuality

 

My ženy sme tak ľahko čitateľné. Snažíme sa, aby všetko okolo nás bolo perfektné. Rodina, domácnosť, práca, my samé. A keď niečo nevychádza, hľadáme barličky, ktoré nám pomôžu prejsť cez vratkú lávku, pretransportovať sa cez problematické obdobie bez väčšej ujmy na duši. Sme preto vždy úprimne vďačné za každú zaujímavú informáciu, ktorá nám pomôže pochopiť zatiaľ utajené alebo ktorá nás posunie v poznaní o krôčik ďalej. Pretože nabudúce už problém zvládneme lepšie. A ešte jedno je väčšine z nás vlastné. Posedenie niekde v azyle príjemnej kaviarne alebo čajovne, kde preberieme všetky trápenia a odobríme si u priateľky svoje verzie riešenia. Aj nová kolekcia kníh Človek v piatich elementoch patrí do tohto rodu intímnej spovede a užitočnej rady zároveň.

 

Ako fiktívna priateľka sa v tomto prípade prihovára spisovateľka Martina Malíková nielen ženám, ale i mužom. Charakteristikou elementov, s ktorými je osudovo, dátumom narodenia, spútaný každý z nás, autorka približuje silné i slabšie stránky jednotlivých živlov. Takto si môže každý podľa základných odporúčaní zvoliť vhodnú cestu a štýl i tempo života, ktoré zodpovedá nášmu naturelu, a zvoliť profesiu, v ktorej jeho schopnosti zažiaria.

Je to svetový trend poznávať východné učenie fengshui a jeho filozofiu piatich elementov. Učiť sa schopnosti vnímať vzťah vonkajších energií a tých našich vnútorných, ktorá rozhodne o kvalite života. Niekto vie intuitívne ísť tou správnou cestou, niekomu ju treba ukázať. Podľa teórie piatich elementov, každý z nich ovplyvňuje charakter vývoj kariéry. Preto sa podľa nej orientujú mnohé slávni ľudia z oblasti kultúry a tiež úspešní politici. Môžeme tak urobiť aj my.

„V ľudskom živote ale i v biznise je niekoľko fáz, ktoré sa v rôznych časových intervaloch opakujú. Je to fáza stúpania, druhá v poradí je fáza klesania a tretie je fáza čakania. Tá je pre všetkých najťažšia aj v podnikaní a aj súkromí. Vtedy prichádzajú pochybnosti, ktoré ovplyvňujú naše riešenia“, hovorí Sylvia Malíková. „Nepoznám človeka, ktorý by vo svojom živote nebojoval s pochybnosťami. Je to také ľudské... Začíname si uvedomovať ako veľmi je rovnováha medzi nami a vonkajším svetom krehká a ako sme veľmi zraniteľní. Zrážky sú čoraz častejšie.  Je to ako pri prechode z minulosti do budúcnosti a opačne. Stačí nesprávne rozhodnutie, ktoré urobíme, a za sekundu potom, ako sa rozhodneme urobiť krok - už je to. Stane sa zrazu minulosťou a nemáme možnosť nápravy. Je nevyhnutné začať šetriť svoj čas, energiu a zdravie, ktoré by ste v opačnom prípade investovali do akcie pokus/omyl.“

Silvia Martina Malíková je uznávaná česká couchka osobného rozvoja a fengshui architektka. Radí manažérom veľkých firiem v súvislosti so stratégiou podnikania, napríklad automobilkám či TV Prima, podobne majiteľom rehabilitačných centier, svadobných a kaderníckych salónov či zámku Napajedla, ale aj športovcom, politikom, umelcom a starostom miest.

 

 

Krstnou mamou novej kolekcie kníh o vplyve piatich elementov na kariéru človeka, bola naša popredná módna návrhárka Lýdia Eckhardt. Atmosféru krstu v kníhkupectve  Panta Rhei v centre Bratislavy ozvláštnila vlastnou kolekciou piatich modelov, z ktorých každý symbolizoval jeden element.

 

  • Drevo je živý element, ktorý stále rastie, rozvíja sa a disponuje obrovskou vnútornou silou, s ktorou sa delí s ostatnými. Symbolizuje šťastie.
  • Oheň vie nadchnúť, je aktívny, stúpajúci, šíriaci sa. Predstavuje pohyb, odvahu, silu i sexuálnu energiu.
  • Zem síce nemá rada radikálne zmeny, ale znamená istotu, stabilitu, oporu a spoľahlivosť.
  • Kov ako koncentrovaná sila vedie k vyššiemu poznaniu, je čistý, dokonalý a vyvážený.
  • Voda ako nositeľka života symbolizuje aj lásku, city a emócie. Je nežná, ale zároveň silná.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: Klára Stojaníková

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada