16.01.2017 12:54

Parafín ruky zjemní

Zdravie a krása – Starostlivosť o telo

 

V chladnejších mesiacoch majú mnohí problémy so suchou a popraskanou pokožkou na rukách, ktorá je výsledkom pobytu vo vykúrenom a často zle vetranom prostredí, prudkých prechodov z teplého interiéru do mrazu, ale aj častého používania mydla a čistiacich prostriedkov, všetko výrobkov plných chemických látok.

Ruky, ktoré potrebujeme v priebehu dňa pri rôznych činnostiach a následne si ich aj často umývame, strácajú prirodzenú ochrannú vrstvu. Ich pokožka je potom odmastená a vysušená, preto zvykne na niektorých miestach praskať, čo môže spôsobovať bolesť alebo i komplikácie pri činnostiach spojených s vodou. Pokožku rúk by sme si mali pravidelne regenerovať. Jedným zo spôsobov vhodnej výživy je parafín. Parafínové zábaly ponúkajú ako procedúru rôzne kozmetické salóny a wellness centrá, my si však podobný môžem urobiť aj doma.

 

Parafínový zábal po domácky

Rozpustený parafín je treba udržať pri teplote okolo 60°C, pretože pri nižších teplotách tuhne a jeho účinky sa zoslabujú. Procedúra je jednoduchá. Dobre očistené ruky si namočíme do parafínového kúpeľa a pre dobré rozloženie zmesi to zopakujeme ešte dvakrát. Na ruky s vrstvou parafínu si navlečieme igelitové vrecúška a obalíme ich menšími uterákmi (ideálne sú froté rukavice). Vydržíme takto asi 20 minút, potom parafín, už mierne stuhnutý, poodlupujeme.

 

Ako to vlastne funguje?

Vplyvom teplého parafínu sa zlepší krvný obeh a teplo zároveň otvára póry, ktoré tak prepšťajú viac výživných látok. Výsledkom je dobre hydratovaná pokožka, ktorá je na dotyk jemná a vláčna aj vďaka odstráneniu odumretých čiastočiek kože. Ruky vďaka parafínovému zábalu alebo maske pôsobia mladšie a sú na dotyk jemné.

Rieši i zdravotné ťažkosti

Zábalom na zlepšenie stavu pokožky nepomôžeme iba našim rukám, ale pri ňom zrelaxujeme komplexnejšie. A môžeme ho použiť aj pri bolestiach kĺbov alebo chrbta, pretože tento materiál výborne tlmí bolesť a pomáha uvoľňovať napätie v svaloch. Potrebujeme čistú handričku, ktorú si namočíme do teplého parafínu a potom ju priložíme na postihnuté miesto. Nasleduje vrstva potravinárskej fólie a napokon hrubší uterák, čím sa účinky parafínu v teplom prostredí predĺžia.  

 

TIP:

Parafínový zábal pomôže dobre zmäkčiť tvrdú kožu na chodidlách, ktorá sa dá potom ľahšie odstrániť. A zmäkčovať parafínom môžeme aj okolie nechtov pred ich úpravou.

 

Parafín je ...

... biela zmes bez chuti zápachu, v surovom stave však skôr žltá a hnedastá. Získava sa pri destilácii ropy a používa sa v rôznych oblastiach. Ľahko sa roztápa a tvaruje, je vode odolný a má aj termoizolačné schopnosti. Všetky tieto vlastnosti ho predurčili na impregnáciu dreva a stavebných prvkov, na výrobu sviečok, pleťových krémov a rúžov na pery, ale aj na prípravu zábalov v rámci wellness služieb. Posledná sféra profituje hlavne zo zloženia parafínu, ktorému nechýbajú vitamín E, kolagén, bieliaci extrakt a minerálne látky, najmä železo, kremík a horčík.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada