29.04.2017 18:09

Orgovánové kytice

Zelený domov – Váza plná kvetov

 

Napriek strečkujúcemu počasiu a aktuálne mrazivým dňom či najmä nociam si príroda svoje napokon vždy presadí. Stačí trochu slnka a aj v severnejších okresoch zažiaria farebnosťou kríky orgovánu v parkoch, v záhradách i popri chodníkoch na sídliskách. Obyvateľov južnej časti Slovenska teší tento pohľad už viac ako týždeň.

Orgován ako kvet je tak malebný a výrazný, že nepotrebuje pri aranžovaní žiadne špeciálne triky a fantáziu, aby vyzeral vo váze efektne. Stačí len natrhať dostatočné množstvo konárikov s rozkvitnutou kvetenou a rozhodnúť sa pre svoju farbu – niekto preferuje tmavo fialové odtiene, iný jemnú pastelovú lila alebo ružovú, prípadne čistú bielu verziu.

A nádherne vyzerajú aj kytice uvité z viacerých druhov orgovánu. Tento kvet je vďačný aj čo do kombinovania s nádobou, do ktorej ho umiestnime. Môže to byť rovnako keramika (jednofarebná i dekorovaná) ako aj porcelán, napríklad polievková misa zo starého romantického servisu. Orgován výborne ladí i s pletenými košíkmi a so sklom, či už čírym alebo farebným.

Poznámka:

Orgován je dokonca vhodný aj do svadobnej kytice. Treba iba nájsť vhodnú kombináciu s ďalšími druhmi kvetov a doplnkovej zelene.

 

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada