25.07.2019 10:42

Opálení aj po dovolenke

Zdravie a krása – Starostlivosť o telo

 

Zatiaľ sa ešte môžeme hrdiť opálenou pokožkou, na ktorej sme počas celého leta a najmä na dovolenke pri mori tvrdo pracovali. No postupne sa dni budú skracovať a slnečných lúčov ubudne. Blednutiu sa neubránime, ale môžeme ho aspoň spomaliť.

  • V prvom rade by sme mali pokožke zabezpečiť dostatočnú hydratáciu. Pri každodennej očiste ju voda vysušuje, preto treba používať sprchovací gél napríklad s glycerínom a s aloe vera. Opálené vrchné časti kože budeme rýchlejšie strácať, ak obľubujeme príliš horúcu vodu  alebo sa pričasto kúpeme, lepšia je preto sprcha. Neodporúča sa ani používanie drsnejšej špongie alebo tvrdšej kefy. Peeling si doprajme maximálne raz do týždňa a sústreďme sa najmä na miesta so zhrubnutou kožou (chodidlá, lakte, kolená). Táto procedúra nám síce pomôže zbaviť sa odumretých častí kože a nepekných miest, kde sa pokožka šúpe, ale zároveň ňou rýchlejšie strácame aj vrstvy kože, ktoré sa pôsobením UV lúčov sfarbili do hneda.
  • Zvlhčiť pokožky pomôžu aj kvalitné hydratačné kozmetické výrobky, či už mlieka, oleje alebo krémy najmä s vitamínom E, s betakaroténom a s obsahom výťažkov rastliny aloe vera. 

  • Príťažlivej hnedej farby pleti prospieva aj štýl stravovania. Treba si dopriať potraviny, ktoré podporujú tvorbu melanínu, ako sú ryby, oriešky a med. A nevyhnutnosťou je dostatok tekutín, ktoré zvlhčujú pokožku zvnútra.
  • Opálenie predlžuje aj betakarotén v podobe výživových tabletiek, dodáva pokožke bronzový vzhľad. Prírodnými zdrojmi tejto látky sú čerešne, mrkva, cvikla, listová zelenina, petržlenová vňať, mliečne výrobky a vajcia.
  • Vhodné je používať aj samoopaľovacie prípravky, ktoré stačí aplikovať približne asi dvakrát do týždňa. Ale prínosom v tomto smere je aj tónovacie pleťové mlieko.
  • Ak si chceme udržať čokoládový odtieň opálenia čo najdlhšie po lete, vzdajme sa na istý čas sauny, pretože tá podporuje potenie, po ktorom sa rýchlejšie zbavujeme vrchnej zrohovatenej vrstvy kože.
  • Udržať si opálenie pomocou solária nie je dobré riešenie. Okrem toho, že umelé žiarenie pokožku vysušuje, podpisuje sa aj pod jej predčasné starnutie.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

—————

Späť


Diskusia k článku

Dátum: 24.11.2019

Vložil: jenuvka

Titulok: dobry olejcek

ja si po návrate z dovolenky dávam olejček nivea z notina na udržanie dlhodobejšieho efektu opálenia a krásne sa ma opálenie drží až do polky novembra

Odpovedať

—————

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada