08.04.2018 13:39

Ochutené maslo

Varenie – Rady z kuchyne

 

Aby to nebola taká nuda, ako zvykne podotýkať tínedžerská časť populácie, nemusíme na raňajkový stôl klásť denne obyčajné maslo. Môžeme si ho vylepšiť ďalšími ingredienciami, ktoré sú nám srdcu najbližšie, a neskôr ho použiť aj na prípravu super rýchlych chlebíčkov alebo jednohubiek doplnených kúskom zeleniny na ľahkú večeru. A je tu aj možnosť použiť vylepšené masielko na dochutenie pečeného či grilovaného mäsa.

Žiada sa nám zmena v stravovaní a aj našim očiam robí dobre pohľad na čerstvú zeleň? Kým sa pulty na trhoviskách nebudú prehýbať pod jarnou cibuľkou a reďkovkou, môžeme si dodať vitamíny bylinkami zamiešanými do masla. Na prípravu tejto pochúťky potrebujeme 250 g masla, ktoré necháme zmäknúť, a viazaničku byliniek, v ktorej môžeme skombinovať petržlenovú vňať, bazalku a rozmarín či pažítku. Maslo vyšľaháme metličkou do peny, osolíme, okoreníme a zmiešame s nadrobno posekanými bylinkami a vňaťou. Pre výraznejšiu chuť môžeme pridať aj citrónovú šťavu a rozotrený strúčik cesnaku. Po dôkladnom premiešaní prenesieme maslo na alobal, vytvarujeme z neho valček alebo kváder, ktorý zabalíme do alumíniovej fólie a uložíme do chladničky, aby stuhlo. Na maškrtenie nám už chýba len čerstvý tmavozrnný chlieb, sójový rohlík alebo slnečnicová žemľa.

Ďalšie možné pochutiny, ktoré maslo vylepšia:

  • nadrobno pokrájaný údený losos (na slávnostné chlebíčky)
  • výhradne len strúčiky cesnaku, potrebujeme ich asi 6, prípadne trochu mletého korenia (hodí sa k steaku a grilovanému mäsu)
  • kari korenie (výborná kombinácia k hydinovému mäsu)
  • podusené a rozotrené šampiňóny (tmavé pečivo, praženica)
  • mladá cibuľka, pokrájaná aj so zelenou časťou (chlieb, praženica)
  • nahrubo posekané vlašské orechy a trochu medu (sladké raňajky)
  • posekané kapary (prírodný bravčový rezeň)

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada