06.06.2017 15:00

Obráťte sa na citrón

Domácnosť – Čo so škvrnami

 

Citrón nie je dobrý len do čaju v chrípkovom období, ale pokojne sa môžeme na tento citrusový plod spoľahnúť aj pri odstraňovaní neželaných stôp na oblečení či zariadení domácnosti.

  • Trápia nás početné škvrny najmä na bielych tričkách našich malých nezbedníkov? Skúsme si zmiešať vytlačenú šťavu z citróna so soľou, zmesou potrieť znečistené miesta a asi hodinu pred praním nechať pôsobiť. Toto prirodzené bielidlo si s nečistotou poradí.
  • Citrón zachráni aj obrus, na ktorý sa vyliala napríklad rajčiaková omáčka na špagety. Po odstránení väčších nečistôt zafarbenú plochu potrieme citrónom, prípadne vytlačíme na ňu šťavu, pridáme trochu soli a opláchneme pod tečúcou vodou.
  • Škvrny po malinách a čerešniach patria k tragickým, najmä ak ide o obľúbený kus nášho šatníka. Situáciu zachráni opäť citrónová šťava a dôkladné prepratie v ruke. Problém však treba riešiť čo najskôr, aby sa farba ovocia do textílie príliš nezažrala.
  • Aj zaschnuté škvrny na kuchynskej linke alebo na sporáku pomôže odstrániť citrónová šťava nakvapkaná na bavlnenej handričke. A postačí aj rozkrojená polovica citrónu, ktorou plochy pretrieme.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada