07.10.2016 11:56

O spotrebiče sa postarajte profesionálne

Domácnosť – Upratovanie a údržba

 

Bežná skúsenosť z domácnosti. Najprv si necháme z obchodu doviezť novučký spotrebič a tešíme sa z jeho dokonalého imidžu. No o pár mesiacov intenzívneho používania stráca zariadenie pomaly pôvodný glanc. Ako sa správne postarať o chladničku, mikrovlnnú alebo elektrickú rúru?

Treba hrať na istotu, určite neexperimentovať, ale spoľahnúť sa na profesionálne výrobky. K takým patria aj čistiace prostriedky a príslušenstvo Whirlpool Professional (Wpro) predstavené v súvislosti s uvedením nového radu vstavaných kuchynských spotrebičov značky Hotpoint na slovenský trh. Široký sortiment zahŕňa šikovné pomôcky, ktoré využijete pri inštalácii, samotnom chode i starostlivosti o spotrebiče, ale aj pri každodennom bežnom upratovaní v domácnosti.

 

Čistiaci krém na indukčné, sklokeramické a sklenené varné dosky je vysoko koncentrovaný čistiaci krém. Varnú dosku šetrne a bez škrabancov vyčistí, vyleští a zanechá ochranný filter pre trvalý lesk. Ideálne je nanášať krém handričkou alebo jemnou špongiou, nechať chvíľu pôsobiť a potom zotrieť vlhkou utierkou a osušiť.

Praktická kovová škrabka je nevyhnutným doplnkom každej kuchyne. Používa sa na odstránenie spálených zvyškov z varných dosiek a je tiež okamžitou záchranou v prípade, že vám počas varenia pretečie na povrch dosky tekutina s prímesou cukru, ktorá by mohla spôsobiť na spotrebiči trvalé poškodenie. Ku škrabke je možné dokúpiť aj náhradné čepele.

Čistiaci krém a čistiaci sprej na povrchy z nerezovej ocele a chrómu ich účinne a bezpečne čistia, leštia a chránia. Ak si vyberiete krém, pred použitím ho potraste, naneste malé množstvo na vlhkú handričku a dôkladne vyčistite znečistený povrch. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a následne opláchnite a osušte. Čistiaci prípravok vo forme spreja nastriekajte na plochu a po chvíľke utrite čistou handričkou. V tomto prípade nie je potrebné oplachovať vodou. Po vyčistení obidva prostriedky zanechávajú na ploche ochranný film, ktorý zabraňuje vzniku viditeľných stôp. Vďaka šetrnej textúre sa nemusíte obávať poškriabania.

Vďaka čistiacemu spreju na mikrovlnné rúry sa účinne zbavíte usadenej mastnoty a zvyškov jedla a zároveň zachováva mikrovlnnú rúru čistú a sviežu. Je určený na čistenie vonkajších aj vnútorných plôch mikrovlnnej rúry, je však potrebné zabrániť tomu, aby sa sprej nedostal na vetracie mriežky. Prípravok nechajte chvíľku pôsobiť a následne opláchnite vodou.

Vysoko účinný sprej na odmasťovanie rúr, varných dosiek, digestora či barbecue grilu patrí do každej kuchyne, ktorý vám ušetrí čas aj peniaze. Poradí si s odolnou mastnotou na horúcich i studených povrchoch. Pri použití nastriekajte sprej na povrch zo vzdialenosti 20 cm. Ak je čistená plocha teplá, nechajte pôsobiť 10 minút. Na studenej ploche nechajte sprej účinkovať 30 minút (v prípade roštových grilov pokojne aj dlhšie). Vytvorenú penu potom dôsledne utrite vlhkou handričkou. Nemôže sa používať na mikrovlnné a samočistiace rúry či na maľované plochy a hliník.

Zdravé a čisté prostredie, pre potraviny uložené vo vašej chladničke alebo mrazničke, zabezpečí pri pravidelnej údržbe čistiaci sprej - odstráni škvrny a ďalšie nečistoty z vnútorných aj vonkajších plôch spotrebičov a zanecháva príjemnú citrónovú vôňu. Použitie spreja je veľmi jednoduché, keďže nie je potrebné ho oplachovať, stačí, keď ho utriete suchou handrou. Chladničku sa odporúča čistiť takto raz za mesiac.

Spoľahlivým pomocníkom v boji proti aromatickým potravinám uloženým v chladničke je miniatúrny pohlcovač zápachu. Má praktické balenie, ktoré nezaberie veľa miesta – je možné uložiť ho napríklad do priehradky na vajíčka. Prípravok obsahuje vysoko absorpčné aktívne uhlie a šetrný gél, ktorý nemení chuť ani vôňu skladovaných potravín. Vďaka priesvitnému prúžku, ľahko zistíte, kedy treba pohlcovač vymeniť za nový.

Odvápňovač odstráni všetky usadeniny vodného kameňa. Nasypte celý obsah balenia do nádržky a zapnite dlhý program, ideálne bez predumytia. Optimálne výsledky sa dostavia pri používaní každých 6 mesiacov. Odmasťovač si zase hravo poradí so všetkou mastnotou a ďalšími nečistotami vo vnútri umývačky riadu a zanechá ju 100% čistú. Obsah prípravku nasypte na dno umývačky a vyberte dlhý program. Odporúča sa opakovať každých 6 mesiacov.

Magnetický odvápňovač vody je možné okrem umývačky riadu použiť aj v pračke. Jednoduchú a rýchlu inštaláciu, na prívodnú hadicu spotrebiča, zvládne každý a výsledky sa dostavia veľmi skoro. Zariadenie funguje ako prevencia proti vodnému kameňu – vďaka pôsobeniu magnetu dochádza k vzájomnému odpudzovaniu častíc vápenca, prítomných vo vode. Umývačku riadu tak udržiava v perfektnom stave a predĺži jej životnosť. Vodný kameň, ktorý sa už stihol usadiť, je potrebné odstrániť niektorým z vyššie odporúčaných čistiacich prostriedkov. Garantovaná životnosť magnetu je 10 rokov.

 

Viac informácií o príslušenstve Wpro nájdete na www.whirlpool.sk

 

Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada