03.05.2021 15:22

Nové rastlinné nugetky od Burger King...

... 0 % kuracieho mäsa, 100 % chuti!

 

Od polovice apríla môžu zákazníci Burger Kingu ochutnať nové plant-based nugetky. Chrumkavá alternatíva ku klasickým kuracím nugetkám je po novom k dispozícii vo všetkých reštauráciách, rovnako ako o niečo starší priekopník rastlinných alternatív – plant-based (Rebel) Whopper. Americký reťazec s rýchlym občerstvením Burger King je priekopníkom v ponuke rastlinných alternatív mäsových výrobkov a bol prvým reťazcom, ktorý ich zaradil do svojej stálej ponuky.

Nové plant-based nugetky, ktoré Burger King vyrába v spolupráci so špecialistom The Vegetarian Butcher, nielenže vyzerajú ako tie kuracie, ale rovnako dobre aj chutia. Šťavnatý základ zložený zo sóje a pšeničného proteínu, obalený v pšeničnom, do chrumkava opraženom cestíčku, poteší chuťové poháriky všetkých zákazníkov – a to aj zarytých milovníkov mäsa. „Podľa toho, ako obľúbený je plant-based Whopper, veríme, že nové rastlinné nugety budú mať rovnaký úspech. Zákazníci majú teraz na výber z niekoľkých bezmäsitých variantov, ktoré sú svojou chuťou i vzhľadom na nerozoznanie od tých mäsových. Teda aspoň pre mňa,“ hovorí Daniel Ryška, riaditeľ Burger King pro Česko, Slovensko, Bulharsko a Rumunsko.

Plant-based nugetky sú už druhou rastlinnou alternatívou, ktorú v reštauráciách Burger King môžu zákazníci ochutnať. V roku 2019 reťazec uviedol na trh prvý bezmäsitý hamburger plant-based (Rebel) Whopper, ktorého pôvodne mäsová placka bola nahradená burgerom na rastlinnej báze. „Predaje plant-based Whopperu prekonali hranicu 2,5 % a je tu teda určite veľký potenciál pre ďalší rast aj v budúcnosti,“ upresňuje Daniel Ryška.

Obľuba rastlinných alternatív stále rastie. Burger King sa dlhodobo snaží vyjsť v ústrety všetkým zákazníkom, ktorí chcú čím ďalej častejšie svojmu jedálničku a planéte uľahčiť, a volia preto radšej rastlinné alternatívy mäsových výrobkov.

Od rozšírenia bezmäsitej ponuky si Burger King sľubuje, že sa mu podarí prilákať práve túto skupinu zákazníkov. Generálny riaditeľ The Vegetarian Butcher, Hugo Verkuil, dodáva: „Sme radi, že sme nadviazali na úspešnú spoluprácu a spoločne sme vytvorili ďalší produkt, ktorý budú zákazníci milovať! Nugety sú mäkké a šťavnaté vo vnútri, chrumkavé a do zlatista opražené zvonku. Sú teda lahodnou rastlinnou alternatívou pre všetkých milovníkov mäsa, ktorí chcú svoj jedálniček odľahčiť.“

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada