19.03.2021 14:51

Nežné bavlnené kraslice

Harmónia – Dekorácie

 

Fantázii sa medze nekladú. Ani pri príprave na Veľkú noc. Netrúfame si na maľovanie kraslíc alebo nám chýba potrebný materiál? Ak sa kamarátime skôr s ihlou a šijacím strojom, určite máme doma zvyšky textílií. Ponúka sa preto nežný, ale nie krehný variant veľkonočných vajíčok. Tieto sa vám zaručene nikdy nerozbijú.

Na prípravu netypickej výzdoby potrebujeme kúsky bavlny alebo tenkého plátna. Môžu byť aj jednofarebné, v tom prípade sú vhodné najmä zelené, žlté a červené odtiene, ale najpôsobivejšie budú asi drobné vzory – drobné káro, bodky, kvietky.

Na prípravu jednej textilnej kraslice vystrihneme dve časti v tvare vajíčka, ktoré z rubovej strane zošijeme tak, že na boku necháme nezošitý asi trojcentimetrový otvor. Môžeme tak urobiť na stroji, ale aj ručne. Potom polotovar prevrátime, vnútro naplníme vatelínom a otvor zašijeme z lícnej strany. Dielko dokončíme nalepením úzkej stužky po celom obvode, aby sme steh zakryli. V užšej časti kraslice vytvoríme pomocou stužky uško, ktoré umožní vešanie ozdôb na jarné kytice z bahniatok. Podobne môžeme urobiť textilné dekorácie aj v tvare srdiečka.

TIP: Do výroby bavlnených ozdôb zapojme aj našu malú dcéru alebo vnučku. Určite im táto aktivita urobí radosť. Dôležitý je nielen výsledný efekt, ale aj proces tvorby. A naopak, mamu a starú mamu poteší, aké šikovné je ich dievčatko.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada