07.08.2019 10:38

Náš prvý lekárenský automat

Aktuality

 

Dr.Max prichádza s novinkou v lekárenskom segmente. Od inovácie v podobe výdajného lekárenského automatu spoločnosť očakáva, že prinesie pacientom vyššiu dostupnosť a tým aj zlepší starostlivosť o ich zdravie.

Cieľom prvého lekárenského automatu na Slovensku je poskytnúť pacientom dostupnosť produktov bez časovej obmedzenosti. Napríklad, keď sú lekárne mimo otváracích hodín. Výdajný lekárenský automat Dr.Max bude verejnosti dostupný nonstop a má plniť doplnkovú úlohu pri poskytovaní služieb pacientom. „Špecializované poradenstvo a vysoká odbornosť budú vždy prvoradé. Sú to piliere, na ktorých je postavená aj naša každodenná starostlivosť o pacientov v lekárňach a ktorá je výsadou odborného personálu. Zároveň však chceme pacientom prinášať nadštandard v starostlivosti o ich zdravie. Aktuálne je to technologická novinka v podobe výdajného lekárenského automatu., ktorý má pacientom priniesť zvýšený komfort a pridanú hodnotu lekární,“ vysvetľuje Andrej Križan, komerčný riaditeľ lekární Dr.Max. 

Prvý z pätice automatov je od začiatku augusta 2019 zabudovaný do priečelia lekárne Dr.Max v podchode na Trnavskom mýte v Bratislave. Ďalšie dva prístroje by potom mali pribudnúť rovnako v hlavnom meste a ostatné dva by sa do konca tohto roka mali nachádzať v Košiciach.

Doplnkovému charakteru lekárenského automatu je prispôsobená aj skladba produktov. Aktuálne je sortiment rozdelený do šiestich regálov, v ktorých sa nachádza viac ako 60 položiek z viacerých kategórií, väčšinou bežne dostupných aj v lekárni.

Kategórie a skladba sortimentu v lekárenskom automate:

  1. Výživové doplnky a vitamíny
  2. Tráviace ťažkosti/problémy + probiotiká
  3. Prechladnutie + očné prípravky
  4. Zdravotnícke pomôcky + prvá pomoc
  5. Intímna hygiena + dezinfekcia + kĺby a svaly
  6. Potravinové doplnky pre dospelých a deti

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada