24.08.2022 18:07

Najlepšia klimatizácia Vivax

Zdravie a krása – Zdravé bývanie

 

Klimatizácia je mimoriadne účinné zariadenie, ktoré udržuje optimálnu alebo požadovanú teplotu vzduchu v miestnosti. Je nepostrádateľná ako pre domáce použitie, tak aj pre podnik - kanceláriu, výrobnú dielňu, kaviareň alebo nákupné centrum.

Aby ste si úspešne vybrali model, ktorý je vhodný pre vaše štvorcové metre, musíte si určiť, aký chladiaci výkon je potrebný a aké úlohy by mala klimatizácia riešiť.

Všetko je tu celkom jednoduché: čím väčšia je plocha miestnosti, tým väčší je potrebný chladiaci výkon. Napríklad byt s výškou stropu 3 metre potrebuje aspoň 1 kW výkonu na každých 10 metrov štvorcových. Ak má teda miestnosť napríklad 30 m2, budete potrebovať klimatizáciu s výkonom 3 kW.

Je tu však jeden malý detail: ak sú okná budovy orientované na juh alebo je v miestnosti často veľké množstvo ľudí, mali by ste zvoliť model o 15-20% výkonnejší, ako je vypočítaná plocha. To je dosť dôležité, pretože slabý model nebude schopný plne vykonávať svoju úlohu, preto nebude chladiť miestnosť podľa vašich požiadaviek. A ak si vyberiete príliš výkonnú klimatizáciu, spotrebuje veľké množstvo elektriny, čo je z ekonomického hľadiska dosť nevýhodné.

Príkladom ideálnej klimatizácie môže byť model Vivax V Desing ACP-12CH35AEVI, ktorý má najlepší pomer ceny a kvality. Má chladiaci výkon 3,5 kW a vykurovací výkon 3,8 kW a je vhodný do miestnosti s rozlohou 50 až 100 m2.

Vivax V Desing ACP-12CH35AEVI je nástenná klimatizácia, ktorá disponuje špeciálnou technológiou 3D vynálezca, ktorá zabezpečí výraznú úsporu energie a tichú prevádzku. Jeho vnútorná jednotka je vybavená biofiltrom a ionizátorom, čo jej dáva výhodu, pretože umožňuje použiť vybraný model v miestnosti, kde sa nachádzajú ľudia so zvýšeným sklonom k ​​alergiám alebo citliví na znečistené ovzdušie.

Vonkajšia jednotka pozostáva z kompresora a kondenzačného ohrievača, čo zvyšuje účinnosť procesu vykurovania. Výrobcovia predstavili vnútornú jednotku v niekoľkých farebných variantoch: biela, čierna, zlatá, strieborná a čierna.

Tento model funguje takmer ticho a má aj množstvo ďalších výhod: bio a Eco filtre, automatický reštart (po výpadku prúdu), samočistiacu funkciu (zabezpečuje odstránenie a zabraňuje tvorbe baktérií), ionizátor Mono a Multi systém (táto funkcia uvoľňuje záporné ióny, odstraňuje nepríjemný zápach, prach a poskytuje čerstvý a čistý vzduch).

Trieda spotreby energie A++ na chladenie a A+ na kúrenie, DC generátor, režim spánku a ECO režim, časovač a 12 rýchlostí ventilátora vnútornej jednotky, inteligentné odmrazovanie, funkcia Turbo a Wi-Fi Ready – to všetko robí z klimatizácie Vivax jednu z najlepších!

 

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada