13.09.2019 08:41

Moderná škola je zelená

Aktuality

 

Zelené školy s elánom a nasadením už od samého začiatku školského roka zveľaďujú a zlepšujú životné prostredie. V medzinárodnom programe Zelená škola bolo na Slovensku je v tomto školskom roku zapojených už 345 materských, základných, stredných a špeciálnych škôl. Aktuálne prebieha prihlasovanie už do 15. ročníka programu.

Školy majú ešte tento týždeň možnosť stať sa súčasťou celosvetového programu Zelená škola. Jeho cieľom je motivovať školy k realizácii dlhodobých praktických a vzdelávacích aktivít, ktoré majú reálny pozitívny vplyv na životné prostredie školy a jej okolia.

 

A čo školy v programe čaká?

Počas dvoch školských rokov sa žiaci venujú vybranej environmentálnej téme (napr. odpad, voda, zeleň, doprava). Učia sa pomenovať problémy, navrhnúť ich riešenia a spoločne s učiteľmi, rodičmi, upratovačkami, školníkmi či kuchárkami premieňajú školské dvory na záhrady, v ktorých sa učia, šetria vodu a energiu. Môžu tiež prehodnocovať, z čoho sa varí v školskej jedálni, a hľadať lokálnych producentov, ktorí potom dodávajú potraviny s nízkou ekostopou do škôl. Environmentálne výučbové programy a aktivity sú zvlášť prispôsobené pre všetky materské, základné, stredné aj špeciálne školy.

Prihlášku ešte stíhate

Koordinátorom programu Zelená škola na Slovensku je Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica. Do programu Zelená škola je zapojených už 51-tisíc škôl zo 67 krajín na všetkých kontinentoch. Ešte stále je možnosť sa do Zelenej školy prihlásiť vyplnením Registračného HYPERLINK "https://www.zelenaskola.sk/registracny-formular"formulára do 15. SEPTEMBRA 2019. Všetky informácie nájdete na www.zelenaskola.sk alebo na facebooku https://sk-sk.facebook.com/zelena.skola

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada