06.12.2013 14:42

Mikuláš zaklopal na srdiečka

Aktuality

 

I deťom, ktoré potrebujú veľký zázrak, stačí občas aj taký menší. Koho viac môže potešiť milá akcia viac ako malých pacientov, ktorí trávia až priveľa času v nemocnici. A tak Mikuláš aj tohto roku zavítal do Detského kardiocentra na bratislavských Kramároch a prišli i mnohí ľudia s veľkým srdcom a úprimným presvedčením pomôcť a spríjemniť deťom pobyt na nemocničnom lôžku.

 

Tak, ako po minulé roky aj v tomto pripravil Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v spolupráci s Nadáciou Zentiva pre malých pacientov popoludnie plné prekvapení a zábavy.

Pri tejto príležitosti odovzdala správkyňa Nadácie Zentiva Ing. Beáta Kujanová generálnemu riaditeľovi NÚSCH a Detského kardiocentra Ing. Mongi Msollymu a primárovi JIS Kardiologického oddelenia MUDr. Pavlovi Kunovskému symbolický šek na 5 000 eur na nákup mobilnej ultrazvukovej sondy na vyšetrenie detí. Generálny riaditeľ poďakoval nadácii Zentiva za niekoľkoročnú podporu pre Detské kardiocentrum. „Nesmierne si vážim, že aj v tomto, pre zdravotníctvo neľahkom období, sa nájde veľa dobrých ľudí, ktorí pomáhajú a majú z tejto pomoci úprimnú radosť. Teším sa aj spolu s mojimi kolegami, že našim detským pacientom aspoň takýmto spôsobom na chvíľu rozžiarime ich smutné očká,“ povedal.

 

Správkyňa Nadácie Zentiva Ing. Beáta Kujanová odovzdala Ing. Mongi Msollymu, MBA., generálnemu riaditeľovi Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, a. s. i Detského kardiocentra, pracoviska NÚSCH, a primárovi MUDr. Pavlovi Kunovskému, CSc. symbolický šek na 5 000 eur na nákup mobilnej ultrazvukovej sondy.

„Je pre nás cťou, že môžeme aj takýmto spôsobom pravidelne podporovať činnosť Detského kardiocentra a prispievať tak k skvalitneniu zdravotnej starostlivosti. Osobitne by som chcela vyzdvihnúť a poďakovať lekárom, zdravotným sestrám a celému personálu detského kardiocentra za ich obetavú a záslužnú prácu. Rada by som v mene Nadácie Zentiva poďakovala organizátorom za možnosť spolupodieľať sa na tomto podujatí. Malým pacientom želám skoré uzdravenie a úsmev na ich tváričkách,“ uviedla Ing. Beáta Kujanová, správkyňa Nadácie Zentiva.

Organizátori a partneri podujatia - zľava Martin Babjak, Beáta Kujanová, Kata Martinková, Dobroslava Krajačičová a Pavol Buranovský.

Medzi malých pacientov zavítali aj ďalší milí a vzácni hostia: herečka Zuzana Krónerová, pod záštitou ktorej sa Mikulášska besiedka konala, operný spevák Martin Babjak a klavirista Daniel Buranovský. No asi najviac sa detičky tešili z príchodu Mikuláša, anjela a čerta i z predstavenia detského divadielka, a samozrejme, že aj z mikulášskych balíčkov, ktoré im doniesli.

Boli to pekne strávené hodiny plné emócií, počas ktorých darovali všetci zúčastnení deťom s chorým srdiečkom nádej na bezstarostný a plnohodnotný život.

 

redakcia Doma a Rada

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada