19.05.2020 10:08

Maškrtiť áno, ale zdravo a chutne

Varenie – Správna výživa

 

Nie je žiadnou novinkou, že súčasťou ponuky Oriflame je aj množstvo wellness produktov z radu Wellness™ by Oriflame. Ani proteínové tyčinky nie sú žiadnou novinkou, ale (!) vedci v Oriflame sa na ne pozreli a vylepšili ich. Výrazne.

1 tyčinka obsahuje 2,1 g tuku, 10,5 g bielkovín, 4,5 g cukru, 5,6 g vlákniny a 4 druhy prírodného bobuľového ovocia = brusnice, černice, maliny a čierne ríbezle. „Zloženie sa mi veľmi páči,“ povedal osobný tréner Juraj Melicháč. „A v neposlednom rade musím spomenúť, že tyčinka neobsahuje palmový olej, sóju, fruktózu a GMO prvky a je bezlepková. Pri porovnávaní s inými tyčinkami vidím obrovský rozdiel v kvalite použitých surovín, zložení a obsahu. Často sa stretávam s tým, že tyčinky iných značiek majú síce veľké množstvo bielkovinovej zložky, ale zároveň obsahujú aj 1,5 až 2-násobne väčšie množstvo sacharidov, takmer žiadnu vlákninu, naviac obsahujú GMO, sóju a lepok.”

Tyčinky sú ideálne v čase desiaty, olovrantu či pred dlhšou cestou, je to výborný doplnok stravy vhodný pre každého, kto hľadá sladkú a zároveň zdravú náhradu rýchleho občerstvenia. Objednať si ich môžete u svojho Oriflame poradcu alebo priamo na www.oriflame.sk, po registrácii navyše so zľavou až 20 %.

Zástankyňa zdravého životného štýlu a uznávaná výživová poradkyňa Zuzana Lišková bola tiež jednou z prvých, kto mal možnosť nové Tyčinky Natural Balance od Oriflame vyskúšať. Nakoľko poznala aj tie predošlé, vedela veľmi jasne porovnať: „Nové tyčinky značky Wellness™ by Oriflame mi vyhovujú nielen chuťou, ale aj zložením. Jedna 35 g tyčinka obsahuje 10,5 g vysokokvalitného mliečneho proteínu, iba 2 g tuku a 10,9 g sacharidov. Oproti starej receptúre sa spoločnosti Oriflame podarilo výrazne zvýšiť množstvo proteínu o 30 % a znížiť tuky a sacharidy takmer o 50 %. Bobuľové ovocie v tyčinkách navyše okrem plnej výraznej chuti dopomôže doplniť telu potrebnú dávku antioxidantov.”

Je to práve vyváženosť v strave, ktorú Zuzana Lišková odporúča pri snahe o udržanie nielen štíhlej línie, ale aj zdravia. „Dbajte na dostatočný príjem proteínov,” hovorí Lišková. „Tie zväčša prijímame v nedostatočnej kvalite a množstve. Strava chudobná na proteíny má za následok neustály hlad, zvýšenú chuť na cukor a neustále pojedanie medzi jedlami. Proteín je základnou stavebnou látkou všetkých buniek nášho tela, pomáha chrániť vzácne svalové tkanivo. Podieľa sa na tvorbe svalov, kostí, kože a ďalších častí tela, vrátane hormónov a enzýmov.”

Nové tyčinky Natural Balance vníma ako výborný variant na doplnenie kvalitných proteínov s nízkym obsahom tukov a sacharidov. „Môžeme ich mať vždy pri sebe a doplniť nimi dennú dávku proteínu. Hodia sa ako rýchle raňajky s hrsťou orechov a porciou ovocia, môžete ich použiť ako dezert k poobednej káve, výborné sú po cvičení alebo fyzickej námahe,” dáva tipy výživová poradkyňa.

Objednajte si nové proteínové tyčinky Natural Balance od Oriflame tu!

 

FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada