14.09.2013 16:15

Lepenie nebolo nikdy ľahšie

Harmónia - Dekorácie

 

Poznáte to, keď sa vašim deťom dostane do rúk lepidlo? Celé sú od neho ufúľané a papierik nie a nie prilepiť na svoje miesto. Z tenkej vrstvy lepidla je napokon hrubá a nádejný výtvor napokon nevyjde.

 
 

S obľúbenými lepiacimi tyčinkami to však ide ľahko. Tvarom sú prispôsobené detskej ruke a aktuálne sú v ponuke v špeciálnej farebnej edícii. Tekuté lepidlo sa zase dá použiť na lepenie fotografií, korku, kože, plsti, textílií či na servítkovú techniku, ktorá zabaví aj dospelých. Vďake nej môžu aj staré veci vyzerať krásne. Servítkovou technikou sa dá vyzdobiť darčeková taška, črepník či dóza do kuchyne. Lepenie nebolo naozaj nikdy ľahšie. Či už deti niečo vyrábajú alebo len zliepajú dokopy, vždy siahnu po starom známom tekutom alebo tyčinkovom lepidle. Obe možnosti sú nenahraditeľnými pomocníkmi v detskej izbe, škole a škôlke, kde deťom prinášajú radosť.

 

Zlepili pre vás web

Hra je prirodzenou súčasťou detského sveta. Rozvíja a formuje osobnosť našich ratolestí, rozvíja ich predstavivosť a tvorivé myslenie. Že vám alebo vašim potomkom však chýba správna inšpirácia? Žiadny problém, pretože odteraz ju môžete hľadať na novej internetovej stránke stránkou značky Pritt. Vlastnoručne vyrobená stajňa pre kone alebo pirátska loď si určite nájdu svoje miesto v každej detskej izbe. Stačí trocha trpezlivosti, šikovné ruky a prvé diela budú na svete.

A webová stránka www.pritt.sk ponúka množstvo ďalších tvorivých postupov pre chlapcov aj dievčatá, pre malých aj väčších umelcov. Pre tých najmenších je určená animovaná kreatívna dielňa plná tvorivých postupov na výrobu hračiek, kaleidoskopu, pexesa či zvieratiek do domáceho bábkového divadla. Väčší výmyselníci nájdu na stránke majstrovanie s kamarátmi, tvorivé nápady, ale aj postupy formou videí Pritt TV. Špeciálna sekcia pre rodičov pomáha pri vyhľadávaní a obsahuje aj produktové informácie. Pracovné postupy sa dajú nájsť pomocou vyhľadávača podľa stupňa náročnosti, veku dieťaťa či podľa témy. Ak navyše radi súťažite, máte príležitosť, pretože na tejto webovej stránke prebieha kreatívna súťaž pre šikovných s možnosťu výhry skvelých cien.

 

Ako si vyrobiť dekoráciu v podobe papierovej zebry do detskej izby:

Potrebujeme:
  • 3 lepenkové rolky – jednu dlhú 15 cm, 2 dlhé 10 cm a jednu len 6,5 cm
  • bielu a čiernu farbu
  • tekuté lepidlo

 

Pracovný postup:

Z dvoch stredných roliek vystrihnime prúžok.

Vezmime jednu z nich a vystrihnime v nej trojuholník. Prilpme ju k najdlhšej rolke a nasuňme na koniec kratšej rolky.

Zo zvyšnej lepenky vystrihnime 2 uši. Nalepme ich na druhú z kratších roliek. Vystrihnime tiež trojuholník, ten bude tvoriť papuľku.

Telo pomaľujme bielymi a čiernymi prúžkami.

Z bieleho papiera vystrihnime oči, domaľujme ich a napokon prilepme na hlavičku zebry.

 

redakcia Doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada