28.11.2019 13:50

Láska ide naozaj cez žalúdok

Aktuality

 

Čo sú to afrodiziaká a ako prežívame zaľúbenosť? Naozaj ide láska cez žalúdok? Na tieto a mnohé ďalšie otázky ponúka odpovede najnovšia kniha známej etnologičky Kataríny Nádaskej Afrodiziaká v slovenskej kuchyni.

Dobré jedlo dokáže nielen nasýtiť, ale i pozitívne naladiť. V novej publikácii etnologičky Kataríny Nádaskej sa dozviete mnoho informácií o afrodiziakách v dejinách ľudstva, ale aj na Slovensku. Kniha obsahuje jednoduché, a pritom chutné a na lásku účinné recepty, ktorých súčasťou sú potraviny povzbudzujúce vášeň. Aj keby mal niekto obe ruky ľavé, v stave zaľúbenosti vykúzli podľa inšpiratívnych receptúr famózne pokrmy, na ktoré jeho partner či partnerka nikdy nezabudne. Môžu to byť raňajky do postele, hravé polievky, sladké mámenia či nápoje lásky. No aj jedlá z teľaciny, diviny, rýb či hydiny, ktorým dodajú špeciálne vlastnosti aj niektoré vybrané koreniny. Každý si určite objaví to svoje, čo ho v kulinárskom duete s milovanou osobou najviac inšpiruje.

Kniha bola pokrstená najstarším afrodiziakom na svete – kakaovými bôbmi. Krstným otcom knihy bol Ján Mečiar, k príjemnej atmosfére krstu prispeli šéfkuchár Igor Čehy, fotograf Dušan Křístek, autorka Katarína Nádaská a moderátor Dado Nagy.

Nájdete v nej tiež niekoľko desiatok receptov, ktoré napísali zaľúbenci na Slovensku pre vyvolených svojho srdca. Ich neodmysliteľnou súčasťou sú afrodiziaká, ktoré sprevádzajú ľudstvo odpradávna a aj dnes nám majú čo povedať. Recepty sú vyberané tak, aby nebol problém s ich prípravou a dostupnosťou surovín. Autorom fotografií je Dušan Křístek a jedlá pripravil uznávaný šéfkuchár Igor Čehy. Knižná novinka Afrodiziaká v slovenskej kuchyni vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri.

Katarína Nádaská, známa etnologička a autorka knižnej novinky Afrodiziaká v slovenskej kuchyni.

Odporúčaná maloobchodná cena: 20,90 EUR. Viac na www.fortunalibri.sk.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada