08.07.2020 14:33

Ľadové kocky s vôňou a príchuťou

Varenie – Rady z kuchyne

 

Ak sa pripravujete na malú letnú oslavu s priateľmi a chcete ponúknuť niečo výnimočné, máme pre vás dobrý tip. Jednoducho zamrazte kvietky alebo kúsky ovocia v ľade. Drink s efektnými kockami ľadu vaši hostia určite ocenia.

Ako na to? Potrebujete plastovú formu na výrobu ľadových kociek. Každý otvor naplňte najprv do polovice vodou a ešte lepšia bude minerálka, ktorá zabezpečí čírosť kociek. Potom do každého otvoru vložte kvietok prvosienky, zvončeka alebo fialky a pomocou špajdle ich do tekutiny ponorte a nechajte zmraziť. Potom ešte dolejte vodu po okraje otvorov  a znovu dajte do mrazničky. Koktaily s kvietkami uväznenými v ľade pôsobia veľmi dekoratívne.

   

Dobrou alternatívou sú kúsky ovocia, najlepšie drobné plody, aké majú jahody, maliny, čučoriedky, čerešne a višne. Aj keď sa v nápoji ľad pomaly roztopí, chladiť ho ešte istý čas budú zmrazené bobule ovocia. Špeciálne ľadové kocky získame aj tak, že do foriem s otvormi napríklad v tvare srdca nalejeme čerešňovú alebo višňovú šťavu.

A použiť možno aj vetvičky a lístky byliniek, ako je rozmarín, mäta alebo tymian. V takom prípade treba potom vkladať zmrazené bylinky do správnych nápojov, lebo ovplyvnia výrazne ich chuť. Budeme tak mať nápojový bufet plný vôní a ovocných príchutí.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív, www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada