24.04.2017 15:05

Kreatívne aj pri servírovaní

Harmónia - Stolovanie a etiketa

 

Väčšina z nás to nerieši. Jednoducho si naloží jedlo na tanier, keď má hlad a skonzumuje ho. No, čo ak sú v rodine deti, ktoré občas zastrečkujú a odmietnu niektoré potraviny? Vtedy môže pomôcť fantázia mamy, ktorá im naservíruje zeleninu, ovocie či iný zdravý olovrant v príťažlivej podobe.

Už naše staré mamy hovorievali, že ako prvé jedia oči. To sa dá využiť, ak chceme do malého školáka dostať potrebné vitamíny a minerály. Už narýchlo nakrájané ovocie sa môže operatívne uložiť na tanier tak, že evokuje tvár alebo iné motívy. Polovičky, osminky či plátky citrónu a pomaranča alebo grapefruitu sú tvarom i farebnosťou veľmi inšpiratívne.

Aj na prípravu obložených sendvičov ako neodolateľných gastronomických aranžmánov postačia základné potraviny. Kúsky chleba vyformované do tvaru lodičky alebo tela papagája, ďalšie rôzne tvary vyrezané zo plátkov šunky či syra, kolieska natvrdo uvareného vajíčka alebo volské oká, kúsky papriky, paradajky, mrkvy či uhoriek, jahody, mladá cibuľka a napokon ako záverečné bodky hrášok, kúsky pažítky, kôpor, kečup, olivy a plátky mandlí. A tým sa zoznam nekončí, každému podľa chuti. Potom už stačí iba trochu predstavivosti a obrázok pirátskej lode, medveďa na lúke, papagája, veselej tváre alebo ryby je na svete.

A na záver ešte jedna sladká lahôdka – snehuliak postavený z palaciniek alebo lievancov, ktoré zdokonalia soletky, lentilky a práškový cukor. Aké prosté a pritom účinné.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada