01.08.2014 13:03

Keď učí deti majsterka sveta

Aktuality

 

Už po piatykrát dostanú najväčšie plavecké nádeje Slovenska šancu celý týždeň trénovať pod dohľadom našej najúspešnejšej plavkyne Martiny Moravcovej. Doteraz sa kempu zúčastnilo takmer 550 účastníkov. A vďaka podpory Poštovej banky mohlo jeho neopakovateľnú atmosféru doteraz zažiť aj 24 detí zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Letný plavecký kemp sa koná v termíne od 29. júla do 21. augusta 2014. Počas troch turnusov dostane šancu zlepšiť si svoju techniku plávania a získať neoceniteľné skúsenosti približne 165 detí od 10 do 15 rokov rozdelených do šiestich vekových kategórií. Vďaka Nadácii Poštovej Banky sa aj tento rok bezplatne zúčastní kempu až 42 detí. „Plávanie je merateľný a objektívny šport a pri výbere tých, ktorí sa zúčastnia kempu zadarmo, sa riadime férovými a jasnými pravidlami,“ hovorí jej správkyňa Hana Gendiarová, správkyňa „Aj tento rok sme udelili Divoké karty, ktoré umožnia šiestim deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia zažiť kemp a profesionálne plavecké prostredie.“

 

Mladé talenty nesklamali

„Plavecký kemp pripravujeme už 5 rokov. Každý rok je to pre mňa veľký zážitok, pretože môžem pracovať s talentovanými deťmi a svojou troškou prispieť k ich rozvoju,“ povedala Martina Moravcová. Dosiaľ najväčším talentom, ktorý sa zúčastnil kempu, bola Barbora Mišendová z Banskej Bystrice, ktorá na tohtoročných juniorských Majstrovstvách Európy získala zlato na 50 m motýlik a bronz na 100 metrov motýlik. Hoci vekom stále patrí medzi juniorky, má už svoje miesto aj v seniorskej reprezentácii Slovenska. „Kempu som sa zúčastnila až štyri razy. Trénovať pod dohľadom Martiny Moravcovej bol pre mňa veľký zážitok. Bolo pre mňa veľkou motiváciou pracovať s jedným z mojich plaveckých vzorov,“ hovorí Barbora. Do reprezentácie sa vďaka svojim výsledkom prebojoval aj ďalší „kempista“ Tomáš Púchly.

Okrem tréningu aj výživa

Letný plavecký kemp sa už tradične uskutoční v piešťanskom hoteli SOREA Sĺňava. Mladí plavci pod dohľadom piatich skúsených trénerov absolvujú vysokokvalitné a profesionálne tréningy. Zároveň ich čaká aj bohatá teoretická príprava, počas ktorej získajú hlbšie poznatky o plaveckej technike a trendoch v tréningovej príprave. Nemenej dôležité budú prednášky o športovej výžive a správnych stravovacích návykoch, ktoré im priblíži aj Igor Bukovský, špecialista na zdravú výživu. Od tých najlepších odborníkov sa taktiež dozvedia dôležité informácie o športovej psychológii, ktoré obohatí Martina svojimi praktickými skúsenosťami. Tréningový program budú mať nádejní plavci doplnený aj o pilates či zaujímavý voľnočasový program.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada