26.08.2019 17:42

Keď po dovolenke pribudnú vrásky

Zdravie a krása - Domáca kozmetika

 

Dovolenka kdesi pri mori možno predstavuje ideál relaxu a pomôže nám zabudnúť na pracovné problémy i starosti bežného dňa, ale našej pleti či vlasom môže horúce slnko ublížiť. Musíme preto dať organizmu to, čoho mohol mať v extrémnych teplotách deficit. Ako prvú pomoc si doprajeme kvalitný pitný režim, ktorý nás zvlhčuje zvnútra, ale priaznivo sa prejaví aj na vonkajšom vzhľade. A potom začneme podnikať ďalšie kroky pre priblíženie sa k perfektnej vizáži.

Nepoznávate si svoju tvár?

Je to bežný jav. Že namiesto dokonale oddýchnutej tváre po dňoch voľna strávených pri mori, si doma s hrôzou zratúvate nové vrásky. Žiadna panika, padnú jej za obeť všetky ženy a treba s tým bojovať. V prvom rade je nutné vysušenej pleti dodať dostatok vlahy prostredníctvom kvalitných hydratačných gélov s vysokým obsahom vody. Na trhu existujú mnohé druhy. Napríklad lipozómové, ktoré vyživujú pokožku do hĺbky, alebo výrobky s obsahom jódu, ktorý aktivuje mikrocirkuláciu vo vrstvách pleti a vracia jej sviežosť. K odporúčaným patria aj tie s obsahom vitamínov A, C a E, ktoré ako dokonalé antioxidanty vytvárajú v pleti bariéru proti voľným radikálom. Najviac ohrozené pod slnečnými lúčmi bývajú v lete partie okolo očí, kde je najjemnejšia a najtenšia pokožka. Tým doprajeme očné gély a aplikujeme ich aspoň dva týždne po príchode domov.

 

Pokožka trpela tiež

Po návrate z krajiny tropických teplôt máme určite pokožku výrazne dehydrovanú. Preto pri večernej očiste rezignujeme na istý čas na používanie mydiel, ktoré vysušujú a doprajeme si skôr špeciálne gély, ktoré pokožku hydratujú a zvláčnia. Radšej ju netýrajme horúcimi kúpeľmi a dlhým sprchovaním, obe situácie kožu vysušujú a tiež nie sú vhodné, ak si chceme udržať získaný bronz čo najdlhšie. Naopak po osviežujúcej sprche si treba telo natrieť kvalitným telovým mliekom, ktoré dodá pokožke vitamíny, proteíny, aminokyseliny, minerály a enzýmy.  Sústrediť sa treba aj na oblasti dekoltu a krku, ktoré boli vystavené silnému slnečnému žiareniu, a každý deň na ne aplikovať vrstvu výživného krému, aby sa pokožke vrátila pružnosť. Skúsiť môžeme aj olejové masáže a obklady. Jednou z možností je priložiť si na oblasť hrude teplý vlhký uterák, potom na tieto miesta votrieť vlažný olej a nechať ho pracovať na našej kráse počas spánku až do rána. Nešetríme ani na našich rukách. Sú vystavené slnečnému žiareniu vari po celý deň, takže v hlbších vrstvách kože sa míňa kolagén a tvorba vrások sa zintenzívni. Aby sme tento proces spomalili, používame hydratačné krémy, na noc dokonca mastnejšie a častejšie ako inokedy.

Ani vlasom slnko neprospieva

V prípade vlasov sa pod ničenie podpisuje silná kombinácia slnečných lúčov a vody. Žiarenie preniká do ochrannej vrstvy vlasov a narúša jeho štruktúru. Pri pobyte pri mori sa do vlasov dostáva piesok, soľ a mnohé iné nečistoty, pri návšteve kúpaliska zase chlór. Počas niekoľkých letných týždňov preto naše vlasy stratia pevnosť, stanú sa krehkými, viditeľne sa lámu. Okrem bežnej starostlivosti, ktorú predstavuje používanie vhodného šampónu, kondicionérov a balzamov by sme mali siahnuť aj po ďalších pomôckach, ktoré vlasy zregenerujú. Je to určite zábal s výživnou vlasovou maskou, ktorý pár krát zopakujeme. Ak máme jemné vlasy s rozštiepenými končekmi, môžeme si pomôcť domácou kozmetikou. Vymiešaním dvoch žĺtkov s lyžicou olivového oleja a dvoma lyžicami medu si urobíme medovú masku, ktorú aplikujeme na umyté vlasy, zabalíme do fólie a potom ešte do uteráka a po pol hodine zmyjeme. A ešte jedna dobrá rada. Vlasy nevysušujme zbytočne fénom, ale necháme ich radšej sušiť voľne na vzduchu. A aj používanie kulmy či vlasovej žehličky a tupírovanie sú pre ozdobu hlavy zaťažkávacou skúškou.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada