15.03.2012 14:43

K novej brožúre pre ženy

Aktuality

 

Napriek tomu, že už mnohé ženy pochopili dôležitosť preventívnych prehliadok u gynekológa, len máloktorá vie, ako bude vyšetrenie prebiehať.

 

Dôležitosť pravidelných konzultácií so svojím gynekológom, sa ukázala byť najúčinnejšou prevenciou pred mnohými vážnymi ochoreniami. Ešte stále však treba na tento problém upozorňovať, pretože niektoré ženy pre obavy z podobného vyšetrenia na návštevu ambulancie odborníka radšej rezignujú. Ani informácie, ktoré nám sprostredkuje kamarátka alebo suseda, nie sú vždy správne interpretované a dôveryhodné.

 

Z tohto dôvodu uzrela svetlo sveta jedna zaujímavá brožúra, ktorá zrozumiteľne podáva komplexnú informáciu o typoch vyšetrení u gynekológa i o prípadných zdravotných ťažkostiach a súvisiacich testov, ktorým sa pacientka musí podrobiť. Tento jedinečný projekt otvára dvere do doteraz zakliatej komnaty, ale dáva tak jasný signál, že nie je dôvod sa obávať. Naopak pravidelné vyšetrenia by sa mali stať súčasťou štýlu života každej ženy, aby tak spolu so svojím lekárom dokázali predísť vážnejším ochoreniam a možné zdravotné problémy vyriešili ešte v zárodku. Farebná brožúra je určená všetkým vekovým kategóriám. Nielen starším ženám, ktoré by mali absolvovať okrem prehliadok aj mamografiu prsníkov, ale aj mladým dievčatám, ktoré si osvojujú zodpovedný prístup k svojmu zdraviu.

 

Autormi útlej, ale na informácie bohatej publikácie sú dvaja renomovaní gynekológovia – doc. MUDr. Martin Redecha a MUDr. Jozef Adam. Získať ju môže každá žena zdarma, ktorá tento rok navštívi svojho gynekológa, stačí si ju v ambulancii vypýtať.

 

Okrem toho sa môžu ženy zapojiť do súťaže v rámci celoslovenského projektu "... o tom, ako byť zdravá a šťastná“, ktorý informuje o prevencii. Výherkyňa získa pre seba i svoju kamarátku Dámsku jazdu v Paríži. Viac na webovej stránke www.vsetkoconeviem.sk.

 

redakcia Doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada