02.10.2016 10:05

Jesenné vence z lesných plodov

Harmónia – Dekorácie

 

Jesenné prechádzky nemusia byť len príležitosťou na zdravý pohyb a reštart mozgových buniek. Z lesa alebo z horského parku si môžeme doniesť torzá divo rastúcich kríčkov s farebnými bobuľami ale tiež konáriky s listami či popadané šišky a žalude.

To všetko môžu byť inšpiratívne prvky na výrobu jednoduchých dekorácií z prírodných materiálov. Ponúkajú sa kytice vo váze či v krčahu alebo vence, ktoré si vyžadujú trochu viac námahy. Ako si podobnú ozdobu do bytu urobiť?

Na plastový kruh, ktorý dostaneme kúpiť v špeciálnom obchode pre tvorivé činnosti, pripevníme drôtikom časti rôznych kríkov. Navrch po celom obvode potom naaranžujeme šišky a vetvičky s efektnými bobuľami rôznych farieb. Môže to byť vetvička hlohu s oranžovo-červenými plodmi, kaliny s červenými, rakytníka s oranžovými alebo muchovníka s modrofialovými bobuľami.

TIP:

Na inštalovanie jednotlivých prvkov použijeme drôtik. Konce asi 10-centimetrového kúska ohneme v strede smerom k sebe tak, aby sme vytvorili centimetrový oblúk. Ten umiestnime na konárik alebo iný prírodný prvok ako obruč a konce zapichneme do plastového podkladu, čím ho k základu dobre pripevníme.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.publicdomainpictures.net

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada