27.10.2017 09:24

Jednoduché tipy na Halloween

Harmónia - Dekorácie

 

Už aj do našich reálií sa zakomponoval sviatok, ktorý bol minulým generáciám pojem neznámy. Hlavne deti a mladých ľudí priťahuje strašidelná podstata Halloweenu. Možno im imponuje možnosť neviazane sa vyblázniť, v bežnom živote treba zvládať toľko pravidiel a povinností. Preto im tento bláznivý sviatok doprajme.

Pri výrobe halloweenských rekvizít, ktoré umocňujú desivú atmosféru, si netreba klásť na seba príliš veľké nároky. Niekedy stačí z tanierov a hore dnom obrátených misiek čiernej farby vytvoriť improvizovaný poschodový stojan na ovocie a naaranžovať doň farebne kontrastné koláčiky, ovocie a penové cukrovinky.

Máme pre vás ešte tri jednoduché tipy na dobroty, ktoré ľahko pripravíte sami alebo spolu s malými pomocníkmi a spoločne sa naladíte na strašidelný večer.

Mrazivý nápoj

Naplňte formičky na mafiny vodou a do každej vložte strašidelnú plastovú hračku (podobné nájdete v obchodoch s párty doplnkami). Zamrazte ich a strašidelné kocky nasypte do misy, kde poslúžia na vychladenie čarodejného nápoja (organický brusnicový nápoj). Kocky nedávajte do nápoja – nechceme predsa nikoho udusiť!

Chutní duchovia (a menej cukru)

Miesto nákupu sladkostí si pripravte vlastné dobroty. Uložte na seba zvyšné alebo hotové mrazené palacinky. Vystrihnite z kartónu zopár strašidiel a nožom podľa nich vykrojte palacinky, ktoré hrôzostrašne ozdobte džemom. Len pre silné povahy alebo skôr tínedžerov než menšie deti.

Strašidelné vrecko so sladkosťami

Zjednodušte si prípravu a použite hotové tašky, ktoré si sami ozdobte. Vystrihnite zopár netopierov z kartónu (my sme použili darčekové menovky) a nalepte ich na tašky. Napokon ich naplňte sladkosťami, najlepšie hrozivými.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: IKEA

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada