31.03.2019 11:46

Jarne rozkvitnuté aranžmány

Zelený domov – Váza plná kvetov

 

Nie náhodou majú jarné kvety svieže farby. Sú dané čerstvosťou mladých rastliniek, ale asi nám ich príroda v toto ročné obdobie nadelila aj pre povzbudenie zmyslov zasiahnutých stereotypom zimných mesiacov.

Je hriechom nevyužiť túto prednosť jarných kvietkov. Priam sa žiada vyjasniť interiér narcisom či tulipánom. A najlepšie niekoľkými. Ak máme doma dostatok vázičiek jarných farieb, môžeme do každej vložiť po jednom kvietku, každý je dostatočne dekoratívny. A potom ich rozmiestniť po miestnosti alebo ešte lepšie uložiť vedľa seba na skrinku či poličku. Rovnako radostný pohľad nám poskytne aj niekoľko džbánikov a fľaštičiek z priehľadného skla. Všetko dokonale jarné aranžmány.

Jarné kvety viacerých druhov a farieb môžeme umiestniť aj do jednej väčšej sklenenej vázy, tento aranžmán vyznieva veľmi čisto a osviežujúco.

A na umiestnenie kytice tulipánov, frézií či hyacintov, prípadne kombinovanej kytice sa dajú použiť aj netypické nádoby. Napríklad nerezové vedierko na ľad alebo plechové vedierka rôznych farieb používané pri záhradníčení či pri hre detí v piesku.

Efektne ukáže aj tradičný keramický džbán i akákoľvek nádoba, povedzme zavárací pohár, ktorý vložíme do hlbšieho ozdobného košíčka z filcu alebo z prútia.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada