31.08.2018 09:04

S jablkom krajšie

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

Tento druh ovocia je obľúbený pre osviežujúcu chuť i výhody, ktoré predstavuje pre naše zdravie. Je zároveň výborným prírodným kozmetickým prípravkom. Preto skúste jablko.

Jablko je zázračným liekom pre náš tráviaci systém. Ale rovnako dobre dokáže zlepšovať stav našej pleti. Stačí pár jednoduchých trikov, treba však poznať problém našej pleti a vybrať si ten správny recept.

  • Kto má problémy s mastnou pleťou, môže si na tvár a dekolt naniesť postrúhané jablko zmiešané s trochou škrobovej múky. Po 15 minútach zmes zmyjeme vlažnou vodou. Ale pozor, túto vyživovaciu masku treba aplikovať na úplne odlíčenú plať zbavenú mejkapu i púdru. Ak chceme účinok zvýšiť, môžeme do postrúhaného jablka pridať aj rajčiakovú dužinu.
  • Majiteľky suchej, prípadne zrelej pleti, ktorá má sklon k vysušovaniu, si môžu príležitostne dopriať ovocnú vyživovaciu masku. Postup sa však mení. Nastrúhané jablko treba vyžmýkať a šťavu s drahocennými vitamínmi vypiť. Potom dužinu zabalíme do gázy a a prikladáme si ju na tvári, dekolte i krku.
  • Ak si radi pochutnávame na pokrájaných jablkách bez šupky, túto nikdy neodhadzujeme. Stačí si vnútornou stranou pretrieť pleť, čo má hydratačný, vyhladzujúci a osviežujúci účinok.
  • Zaradiť do svojej domácej kozmetiky aj tento druh ovocia sa vlastne odporúča všetkým ženám bez ohľadu na typ pleti. Dôvodom je prítomnosť prírodných ovocných AHA kyselín v šťavnatých plodoch, ktoré využíva pri výrobe účinných pleťových prípravkov i kozmetický priemysel.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada