11.06.2018 15:57

Inšpiratívne knihy pre rodičov

Aktuality

 

Nemusíte kupovať hračky, všetky pomôcky na zmysluplne strávený čas s deťmi nájdete doma. Pomôžu vám v tom očakávané publikácie detskej psychologičky Petry Arslan Šinkovej, ktoré už nájdete na pultoch kníhkupectiev. Pre praktickosť a množstvo invencie majú veľkú šancu stať sa inšpiráciou a pomocou pre mnohých rodičov.

Krstnými mamami nových kníh boli moderátorka Lenka Šoóšová a speváčka Jana Kirschner, ktoré v debate prispeli vlastnými skúsenosťami s výchovou svojich detí.

Téma je vlastne jedna, ale rozdelená do dvoch publikácií Ako rozvíjať schopnosti dieťaťaHry a aktivity na rozvoj schopností dieťaťa, v ktorých nájdete množstvo nápadov na zmysluplné trávenie času s deťmi. Ponúkajú zaujímavé tipy na rozvoj zmyslov, jemnej motoriky, matematických schopností, pozornosti, pamäte i reči. Knižky plné nápadov sú vhodné pre deti od narodenia až po nástup do školy. A čo je najlepšie, aktivity a hračky si dokážete jednoducho pripraviť a vyrobiť z dostupných materiálov. Knihy vychádzajú vo vydavateľstve Fortuna Libri.

Autorka publikácií Petra Arslan Šinková chce rodičov motivovať k hravému štýlu výchovy a komunikácie s deťmi.

Slovami autorky

Ktorá schopnosť sa u vášho dieťaťa práve rozvíja? A akými aktivitami podchytíte jej rozvoj? A ako naučíte dieťa samoobslužným činnostiam? Týmto a mnohým ďalším otázkam sa venuje autorka nových publikácií detská psychologička Petra Arslan Šinková. Okrem dlhoročnej praxe nachádza inšpiráciu aj v pedagogike Marie Montessoriovej, s ktorej metódou sa oboznámila na Univerzite Sigmunda Freuda vo Viedni. „Nedržím sa striktne jej pedagogiky, ale ponúkam v praxi overené tipy na aktivity a hračky, ktoré považujem za výborný prostriedok na rozvoj schopností u detí od narodenia až po nástup do školy,“ hovorí autorka.

Farebné gombíky, z ktorých sa tiež dá robiť množstvo zábavných aktivít, boli tie pravé, ktorými boli obe publikácie pokrstené krstnými mamami a moderátorom akcie Romanom Juraškom.

100 námetov na hry a aktivity

V knihách nájdete okrem odpovedí na často kladené otázky aj tipy na hračky, ktoré jednoducho vyrobíte doma alebo pri prechádzke parkom. Pomôcky sú rozdelené podľa veku a záujmu dieťaťa a dokonca aj podľa ročných období. Dieťa si zážitkovou formou prostredníctvom experimentov rozšíri poznanie, logické myslenie, predstavivosť a pochopí príčinu a následok. Jedinečné knihy slovenskej psychologičky si určite nájdu miesto v mnohých rodinách s deťmi predškolského veku.

 

Viac na www.fortunalibri.sk.

 

redakcia Doma a rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada