09.02.2019 11:31

Ideálna valentínska kytica

Zelený domov – Váza plná kvetov

 

Nejeden muž si v týchto dňoch kladie otázku, aký kvet má vybrať pre svoju vyvolenú, ktorý by ju najviac očaril a vyjadril intenzitu jeho citu. Napriek tomu, že každú ženu poteší už samotný fakt, že je obdarovaná akýmkoľvek druhom nežného symbolu lásky, ak chce byť gavalier dôsledný, môže sa orientovať podľa reči kvetov.

  • Synonymom lásky je odjakživa ruža, najmä červená, preto siahnuť po tomto kvete je najlepšia cesta, ako svoju partnerku okúzliť. Po takomto dare už o úprimnosti vášho vyznania ani na moment nezapochybuje. Veď už starí Gréci spájali ružu s bohyňou lásky Afrodite. Pôvodne bielu, na červeno ju zafarbila až kvapka krvi tejto krásavice, keď bežala za šampiónom svojho srdca, za Adonisom, a pichla sa o tŕň ružového kríka. Ale nepochybí ani ten, kto si zvolí žlté, ružové alebo smotanovo biele ruže.
  • Medzi skvosty živej a voňavej krásy patrí aj orchidea. Už od viktoriánskej doby, ktorá si potrpela na veľkoleposť, sa orchidea považuje za výnimočný kvet, ktorý sa darúva pri zvláštnych príležitostiach. A prejav silného citu s vierou vo vzťah na celý život, takouto situáciou nesporne je. Tento kvet vyjadruje jedinečnosť obdarovanej ženy rovnako, ako jedinečný je tento kvet.
  • Ak vás nadchla ľalia, ktorá predstavuje čistú ženskosť, ale aj materstvo, môžete ju doniesť partnerke, s ktorou si plánujete alebo už máte rodinku a ona si sama nesmierne cení práve fakt, že sa stala mamičkou.
  • Uviť valentínska kytica, ktorá roztopí žene srdiečko, sa dá aj kvetov na prvý pohľad jednoduchších. Ponúkajú sa hlavne jarné druhy, ktoré prinášajú aj pozitívny prvok nádeje na blížiacu sa jar.
  • Hyacint, ktorý rozvonia celý interiér je spojený s legendou žiarlivosti o krásnom Hyakinthosovi, po ktorom túžili viacerí bohovia.
  • Aj narcis je spájaný s príbehom, v tomto prípade nenaplneného citu lesnej nymfy Echo k mladému mužovi Narkissovi.
  • Tulipán má dokonca pečať výnimočnej lásky dvojice zo starej Perzie, ktorá tragicky zahynula a z kvapiek krvi oboch mladých ľudí vyrástli dva krvavočervené tulipány. Doniesť milovanej práve kyticu tulipánov vyjadruje preto silu lásky večných milencov.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada