19.06.2015 07:24

GURMÁN fest Bratislava

... už rozvoniava v kalendári

 

Festival pre chuťové poháriky milovníkov dobrého jedla a varenia sa opäť rozprestrie v areáli petržalského Závodiska. Od piatka 19. 6. do nedele 21. 6. 2015 prestrie na svoje ochutnávkové menu 26 vybraných reštaurácií z celého Slovenska a variť bude 68 šéfkuchárov z deviatich krajín.

Ide už o siedmy ročník najstaršieho a najväčšieho gastronomického festivalu u nás, čo sa týka počtu prezentujúcich sa reštaurácií, vinárov, farmárov či predajcov rôznych delikates. Navyše – Gurmán Fest Bratislava sa koncepčne zameriava na najvyššiu kvalitu gastronómie. Kuchári predvedú svoje umenie priamo na tanieri a tí najznámejší v rámci programu na pódiách festivalu sa podelia aj o svoje vedomosti, predvedú svoju zručnosť,  prezradia svoj recept...

Variť budú známi šéfkuchári

Medzi najväčšie atrakcie na hlavnom pódiu festivalu, Elektrolux Divadlo šéfkuchárov, bude patriť piatková šou Michala Konráda z reštaurácie Fou Zoo, ktorý v hodnotení ročenky GURMÁN na Slovensku získal za minulý rok najvyššie ocenenie – „3 vidličky“. V sobotu sa môžu návštevníci tešiť na Emanulele Ridiho, známeho šéfkuchára z televíznej relácie „S Italem v kuchyni“, a v nedeľu určite opäť zaujme tradičná šou Marcela Ihnačáka.

 

Pre chuť i relax

Medzi obohacujúce novinky festivalu možno zaradiť projekt Zlatý bažant – 7 chutí piva, ktorý sa uskutoční v súčinnosti s ochutnávaním jedál Laciho Horňáčka, a prezentáciu slovenského značkového aperitívu. Festival v areáli dostihovej dráhy ponúkne návštevníkom nielen množstvo príležitostí na ochutnávanie a vychutnávanie, ale aj veľkorysý priestor na oddych príjemnom prostredí. Pripravené sú dve piknik zóny, špeciálne detské zóny, dve hudobné pódiá a nový „Warm Up“ bar vo večerných hodinách.

Pre všetkých záujemcov

Jednodňová vstupenka na podujatie stojí 4,50 eura. Dvojdňová vstupenka je so zľavou; seniori nad 65 rokov a mládež od 13 do 17 rokov zaplatia za vstupné 1 euro. V predpredaji (na ticketportal.sk alebo gurmanfestbratislava.sk) môžete získať vstupenky so zľavou. Navyše, tí, čo využijú túto možnosť, sa automaticky dostanú do žrebovania o možnosť využívať vozidlo Hyundai Danta Fe na obdobie dvoch mesiacov.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada