28.10.2019 08:38

Gizka Oňová uvarila kuchárku

Aktuality

 

Gizka Oňová – známa speváčka a obľúbená „svokra“, ktorá okrem toho, že vždy rada a múdro poradí či poteší spevom, aj úžasne varí! Presvedčí vás o tom jej nová kuchárska kniha Gizka radí: Varte doma.

Autorka v publikácii zostavila pestrú sympatickú škálu jedál a ponúkla tiež mnoho vzácnych rád, ktoré pri varení ocenia nielen začiatočníčky, ale aj pokročilé gazdinky. Varenie je pre Gizku Oňovú dôležitou súčasťou života, preto sa rozhodla inšpirovať k domácemu vareniu aj iných. Názov knihy nie je náhoda: „Varenie doma má neoceniteľný dosah na život v rodine – pre dospelákov aj pre deti. Nedeľné rodinné obedy sú vzácnou chvíľou pre všetkých jej členov, preto odporúčam, varte podobné obedy a rozmaznávajte spoločnými posedeniami pri chutnom jedle svojich blízkych,” hovorí Gizka.

Talkshow otvorila samotná autorka Gizka Oňová speváckym vystúpením a potešila publikum niekoľkými známymi retro pesničkami. A tiež spontánnosťou a vtipnými vstupmi, ktoré slávnostné podujatie spríjemnili.

 

Keď je varenie vášňou

Gizku varenie fascinovalo už od útleho detstva. Vďaka starej mame Etelke sa zamilovala do hrncov, panvíc, kotlíkov a pekáčov. S pribúdajúcim vekom postupne objavovala možnosti experimentovania v kuchyni. Väčšinou varí a pečie „od oka“ alebo improvizuje, no pri niektorých jedlách sa nezaobíde bez presných postupov. Nová kuchárska kniha plná rokmi osvedčených receptov bude preto domácim gurmánskych sprievodcom, vďaka ktorému pribudnú do vašich receptových zbierok nové a pre celú rodinu napokon obľúbené dobroty.

Moderátorka podujatia Nora Beňačková, autorka Gizka Oňová a krstní rodičia novej kuchárskej knihy Katka Brychtová a Noro Mészároš, ktorí knižku pokrstili sušenou pomarančovou kôrou a badiánom.

Gizka Oňová pripravila pre hostí slávnostného krstu aj pochúťky z jej kuchárskej knihy - krehký jablčník, oškvarkovú nátierku a syrové pagáčiky.

Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri, odporúčaná maloobchodná cena je 17,90 eur. Viac na www.fortunalibri.sk.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada