09.12.2016 11:49

Flitrové vianočné gule

Harmónia – Dekorácie

 

Niekedy stačí dobrý nápad a bez veľkej námahy alebo skúsenosti s ručnými prácami si dokážeme urobiť efektné dekorácie. Ako v prípade vianočných gúľ, ktoré na stromčeku nikto neprehliadne.

 

K výrobe týchto vianočných dekorácií potrebujeme polyesterové gule, ktoré dostaneme kúpiť v galantérii alebo v hobby obchodoch s materiálmi pre ručné práce. Tam sa môžeme poobzerať aj po flitroch a špendlíkoch s hlavičkami v rovnakom odtieni. Môžeme siahnuť po polyesterových pomôckach väčších rozmerov, ale dobrou voľbou sú i rôzne veľkosti. Tie najmenšie sa uplatnia aj na vianočných venčekoch z konárikov smreka alebo jedličky. Farebnosť vianočných gúľ, ktorých autorkou je dizajnérka Barbara Tonelli, si určíme sami. Niekomu vyhovuje modro-strieborná kombinácia, inému klasické duo červenej a zelenej. A zaujímavé môžu byť tieto závesné dekorácie aj v ružovej, tyrkysovej či fialovej verzii. Ako na to?

 

  • V prvom rade sa obrňme trpezlivosťou, pretože na prípravu jedinej dekorácie musíme špendlíkmi na polyester pripevniť desiatky flitrov. Napokon, túto činnosť si môžeme nechať na večer pri sledovaní televízie, pretože nevyžaduje viac sústredenia ako pletenie alebo háčkovanie.
  • Pri použití dvoch až troch farieb treba zapriahnuť fantáziu. Môžeme vytvárať farebné pruhy alebo naaranžovať menšie štvorce či kruhy napríklad svetlomodrou farbou a zvyšok povrchu doplniť ústrednou striebornou. Prípadne sa pre väčší efekt dajú kúpiť hotové trblietavé ozdoby, napríklad v tvare vločky, ktoré pripevníme na čistú jednofarebnú plochu.
  • Napokon stačí o jeden špendlík, ktorý do polyesteru aj s flitrom zapichneme, priviazať striebornú alebo zlatú niť či dekoratívny motúzik, aby sme mohli ozdoby zavesiť na vetvičky. A farebný zázrak s vianočnou atmosférou je hotový.

 

redakcia Doma a Rada

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada