30.06.2015 15:03

Festival divokej vody začína

Aktuality

 

Najbližší víkend 4. a 5. júla sa v areáli Divoká voda koná už štvrtý ročník Festivalu divokej vody. Podujatie predstavuje prototyp "iného" festivalu, na aký sú slovenskí festivaloví návštevníci zvyknutí. Je o športe a zdravom životnom štýle, je plný pohybu, aktivít, energie a dobrej nálady. Ten tohtoročný má šancu skvelo naštartovať letnú dovolenku všetkým nadšencom aktívneho oddychu .

Počas dvoch víkendových letných dní budú môcť vidieť návštevníci festivalu niekoľko vodných a ďalších atraktívnych letných športov v zaujímavých exhibíciách a rovnako si budú môcť tieto športy vyskúšať. Tento ročník obohatí organizátor ďalšími športovými možnosťami, vzdelávacími workshopmi a praktickými ukážkami, súťažami pre návštevníkov a nočným programom. Nebudú chýbať ani wellness služby, oddychové aktivity a program pre deti.

Ľahko dostupné pre všetkých

"Myšlienkou tohto festivalu je ukázať a dať šancu čo najviac ľuďom vyskúšať všetky športy, ktoré tento areál prevádzkuje. Každým rokom festival narastá o ďalšie aktivity, ktoré sú v trende, najmä outdoorové či jednoducho letné športy. Tento rok predstavíme oveľa väčšie množstvo športových, súťažných aj zábavných aktivít, ako napr. Tvrďák kemp, Crossfit, Plážový tenis, ale aj veľmi trendy fitnes a relax cvičenia ako sú Deep Work, Jóga alebo Latino fit dance", hovorí programová koordinátorka Mária Molnárová.

Aktivity a športové disciplíny počas festivalu fungujú v skrátenom mode (napr. záujemca si môže kúpiť jednu jazdu raftingu, t.j. 5 minút na divokej vode), aby bolo možné si vyskúšať čo najviac aktivít. Všetky aktivity sa cenovo pohybujú okolo 1 eura. "Filozofia festivalu divokej vody sa od začiatku drží tejto zásady, že aktivity sú k dispozícii za symbolické ceny. Chceme, aby ľudia viac športovali,  trávili viac času pohybom. A tiež chceme dopriať vyskúšať si náročnejšie aktivity aj tým, ktorí si doteraz netrúfli", hovorí riaditeľ areálu Divoká voda Michal Salva.

Bohatý program

Počas festivalu si verejnosť môže skúsiť viaceré športy a zábavné aktivity, ako je rafting, hydrospeed, surfová škola, jazda na vodnom skútri, jetsurfing, kajaková škola, jazda na štvorkolke, školu kajaku a ďalšie atrakcie (Stand Up Paddle, Aquaroller, skoky do nafukovacieho vaku, jetsurfing). Pre súťaživé typy sú pripravené turnaje Bratislava Region Rafting Cup, Futbalový turnaj a Crossfit. Verejnosť môže sledovať Národnú beachvolejbalovú ligu alebo turnaj Majstrovstiev Slovenska v plážovom tenise.

Vlna pre odvážnych

Na veľmi zaujímavé sledovanie pozýva areál Divoká voda divákov k spodnej časti kanála s divokou vodou, kde už tretiu sezónu funguje umelá surfová vlna, veľká vec pre nadšencov surfingu. Tu sa bude konať Riot River 2015, súťaž v riversurfingu. Kanál  s divokou vodou budú zdieľať surféri s profesionálnymi kajakármi, ktorí sa predvedú v súťažiach Kayak Cross a Kayak freestyle. Tohtoročnou novinkou budú aj vzdelávacie workshopy k aktuálnym témam, ako je napr. jedálniček pri športovaní, chudnutie a ďalšie zaujímavé témy.

I pre rodiny s deťmi

Vstup do areálu je voľný, detské aktivity a súťaže sú k dispozícii zdarma a celé dna dni ponúka Divoká Voda menu zo svojej kuchyne v duchu zdravého životného štýlu. Areál Divoká voda nezabúda ani na rodiny s deťmi, pre ktoré pripravuje bohatú detskú zónu s rodinnými aktivitami, súťažami a motivačnými cenami. Tento rok je postarané aj o pohodlnú, dokonca aj zážitkovú  dopravu do areálu. Z mesta bude premávať loď Prešov s kapacitou 220 pasažierov, celú sobotu aj nedeľu. Lístky na loď sú k dispozícii v kancelárii osobného prístavu za 1 EURO. Taktiež bude celé dva dni premávať festivalový autobus od zastávky Nové SND (Eurovea) a posilnené budú aj nočné linky priamo z areálu Divoká voda.

Viac sa dozviete na webe www.festivaldivokavoda.sk

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada