29.07.2016 10:11

Equestrian Festival v Šamoríne

Aktuality

 

Areál x-bionic® sphere v šamorínskej časti Čilistov otvoril včera svoje brány, aby privítal nadšencov konských pretekov z celého sveta. Podujatie Equestrian Festival Šamorín 2016 potrvá do nedele a po prvý raz zastrešuje prestížne preteky CSIO***, ktorých súčasťou je aj významná súťaž Pohár národov s vyše 50-ročnou tradíciou.

Nádherný Areál x-bionic® sphere sa stal na 4 dni domovom pre vyše 200 jazdcov a 570 koní z 24 krajín z celého sveta. Len niekoľko desiatok kilometrov od Bratislavy sa začal 1. ročník najprestížnejšieho skokového podujatia na Slovensku. Záujemcom sa predstavia často celé rodinné tímy aj vďaka kategóriám, ktoré dávajú šancu nielen skúseným jazdcom, ale aj mladším generáciám, či už juniorom alebo deťom. Ako sa vyjadrili včera organizátori na tlačovej besede, areál poznajú už pretekári z celého sveta, oslovil profesionálov jazdeckých disciplín pre kvalitné povrchy, komplexnosť služieb i výnimočnosť celkového prostredia ideálneho pre tento druh športu.

Svetová i naša elita

Na najprestížnejšom skokovom podujatí na Slovensku prebehne hneď niekoľko súťaží vrátane Pohára národov, ktorý sa po päťdesiatich rokoch presúva z Bratislavy do Šamorína. Jeho história siaha až do roku 1909, pričom od roku 1930 až dodnes je pod patronátom FEI. Štáty sú v disciplíne rozdelené do siedmich skupín (Európa I, Európa II, Severná a Stredná Amerika, Južná Amerika, Blízky východ, Ázia a Austrália, Afrika). Osemnásť najlepších tímov postúpi do finále, ktoré sa bude konať v septembri 2016 v Barcelone.

Ďalšou významnou súťažou bude Grand Prix CSIO Šamorín o 62 000 eur. Rozdávať sa budú aj individuálne ocenenia pre najlepšieho jazdca pretekov, najlepšieho slovenského jazdca, najlepší team, najlepšieho zahraničného jazdca, najštýlovejšieho jazdca v Grand Prix a najlepšieho horsemanship. Pohár národov a Grand Prix sú zároveň kvalifikáciou na majstrovstvá Európy.

Sprievodné podujatia

Usporiadateľom 1. ročníka EQUESTRIAN FESTIVAL ŠAMORÍN 2016 je Jazdecký klub RS Team o.z. v spolupráci s Jazdeckým klubom Napoli s.r.o. Okrem vzrušujúcich a zaujímavých jazdeckých súťaží sú pre návštevníkov pripravené zaujímavé podujatia, napríklad jazda na poníkoch pre najmenších či súťaže o voľné vstupy do Aqua Arény, ktorá je takisto súčasťou tohto multifunkčného areálu.

 

Na preteky sa môže prísť pozrieť každý, vstup do areálu je voľný.

Viac informácií o podujatí i kopmletný a podrobný program jednotlivých disciplín nájdete na webe www.equestrianfestivalsamorin.sk.

 

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada