27.06.2019 11:16

Egrešový peeling a ríbezľová maska

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

Všímajme si aj typicky letné tuzemské ovocie v súvislosti s našimi domácimi receptúrami na krásu. Lebo šťavnaté bobule plné slnka sú výborným prírodným prostriedkom na skrášlenie.

  • Ríbezle: Chybu neurobí ani žiadna žena, ktorá sa zvykne v tomto období osviežiť miskou ríbezlí. Okrem toho, že si ich konzumáciou buduje imunitu, zlepšuje si aj kvalitu svojich vlasov a pleti. A čierne ríbezle sú vhodné na prípravu domácich masiek. Hydratačnú získame z niekoľkých lyžíc rozmixovaných bobúľ a 2 lyžíc jogurtu, suchej pleti zase pomáha zmes vaječného žĺtka, 10 lyžíc vyšľahanej smotany a piatich lyžíc čerstvej šťavy z čiernych ríbezlí.
  • Maliny: Toto lahodné ovocie, ktoré má veľké ambície najmä v kuchyni, môžeme občas presunúť aj do kúpeľne. Ak si pripravíme masku z hrste malín, lyžice medu a dvoch lyžíc smotany, budeme mať hladkú a jemnú pleť. 
  • Egreš: Možno si všetci nedokážu skutočne pochutnať na egrešoch ako na ovocí výraznej kyselkavej chuti, no stačí počkať pár dní a plody budú sladšie. Okrem toho, že sú zdravé, vďaka bledozeleným bobuliam budú naše vlasy lesklejšie a pevnejšie. A použiť egreše môžeme aj zvonku. Dužina je plná zrniečok, čo inšpiruje pridávať ju do domácich peelingov v kombinácii s jogurtom a s medom.
  • Čučoriedky: Tmavé drobné bobule charakteristickej chuti s vysokým obsahom vitamínu C čistia krv a sú ideálnou prevenciou proti únave. Podobne sa správajú aj k vyčerpanej pleti bez lesku. Svieži imidž jej vráti maska vymiešaná z hrste čučoriedok, z lyžice medu a z dvoch lyžíc bieleho jogurtu. Na tvári ju treba nechať pôsobiť asi 15 minút.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.publicdomainpictures.net

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada