10.02.2019 18:07

Doprajte si valentínske nechty

Zdravie a krása – domáca kozmetika

 

Byť krásna a navyše ešte aj sezónne, na to majú ženy obzvlášť cit. Platí to aj pre charakter dizajnu nechtov. V posledných rokoch umožňujú nové technológie úpravy robiť na nechtoch zaujímavé kreácie, takže ruky sa stávajú doslova malým umeleckým dielom. Predpokladom je, samozrejme, talentovaná dizajnérka, ktorá je schopná aktuálny motív na tejto časti tela vytvoriť. 

Dnešným ženám už nestačí iba pekný odtieň laku, ktorý napokon veľmi dlho nevydrží. Špeciálna technika gélových nechtov im naopak nebráni venovať sa domácim prácam bez ujmy na kráse. Ak sú urobené skutočnou odborníčkou, vydržia niekoľko týždňov a aj po mesiaci je jedinou chybičkou krásy obnažená časť vyrastajúceho nechtu pri lôžku, čo dizajnérka rýchlo doplní gélom a zafarbí.

Nielen pre zaľúbencov

Ak sa v lete radi hráme s pestrými farbami a v zime si necháme nakresliť na necht prstenníka vianočnú guľu, tak vo februári sa ponúkajú valentínske motívy. Môže to byť aj darček pre priateľa, ak k srdiečku pridáme aj jeho iniciály – písomný to dôkaz lásky, na ktorý bude vidieť každý.

Majstrovstvo miniatúr

Ak si trúfame na podobné maľované ozdoby, môžeme sa inšpirovať a skúsiť to samy. Lepšie je však zveriť sa profesionálke, ktorá vyberie aj vhodné materiály a má s drobnou kresbou tenučkým štetcom skúsenosť.

Takou je aj autorka nechtových miniatúr na záberoch Barbora, mladá nechtová dizajnérka a lektorka špeciálnych kurzov, ktorá žije a pracuje v talianskom meste Fano. Rozsah jej tvorby i konkrétne práce si môžete pozrieť na facebookovej stránke Denato Italia. Kto nežije v tejto pobrežnej časti Talianska pri Jadranskom mori, má smolu. Ale možno nájde podobne schopnú a zručnú nechtovú dizajnérku aj vo svojom domácom prostredí.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.goodfon.ru, archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada